piątek, 30 czerwca 2017

5 rzeczy, które przyciągają do Twojego domu włamywaczy

1 komentarz
Na kwestię bezpieczeństwa w naszych domach zwraca się uwagę głównie w okresie urlopowym. Jednak zagrożenie włamania jest żywe przez cały rok, a nasze domy są na nie bardziej podatne, niż nam się może wydawać.
Jeżeli po dłuższej nieobecności nie chcecie, aby spotkała Was przykra niespodzianka, upewnijcie się, że w Waszych domach uniknęliście tych pięciu podstawowych błędów. To właśnie one w głównej mierze odpowiadają za wystawienie domu na niebezpieczeństwo ze strony włamywaczy.
  1. Nieodpowiednio zabezpieczone drzwi i okna - najważniejsze, co możemy zrobić dla bezpieczeństwa naszego domu, to prawidłowe zamknięcie okien i drzwi. Warto pamiętać o sprawdzeniu, czy zamknięte zostały drzwi w piwnicy, spiżarni czy innych, rzadziej używanych pomieszczeniach. Można zainwestować także w zatrzaski balkonowe i antywłamaniowe klamki okienne, które dodatkowo zabezpieczą nasz dom. Im lepiej zamknięte i zabezpieczone okna i drzwi, tym większe prawdopodobieństwo, że włamywacz podda się i ucieknie.
  2. Oszczędzanie na wykrywaczu ruchu lub systemie antywłamaniowym - niewielu z nas ma zainstalowane czujniki ruchu w ogrodzie lub system antywłamaniowy w domu. A warto, bo w znaczący sposób zmniejszają ryzyko włamania i świetnie sprawdzają się podczas długiej nieobecności w domu.
  3. Pozostawienie wrażenia opuszczonego domu - wyjeżdżając z domu na dłuższy okres czasu nie należy szczelnie zasuwać wszystkich rolet i zgłaszać wszystkich świateł. Daje się wtedy włamywaczom wyraźny sygnał o długiej nieobecności. Warto zatem pozostawić odsłonięte żaluzje bądź rolety od frontu domu oraz nie wyłączać światła przy wejściu lub na werandzie. Można poprosić sąsiadów o odbieranie listów i ulotek reklamowych, aby sprawiać wrażenie, że ktoś zajmuje się domem.
  4. Brak kontaktu z sąsiadami - dobre relacje z sąsiadami to nie tylko możliwość pożyczenia jak czy cukru. To także gwarancja, że nasz dom będzie pod opieką w czasie naszej nieobecności. Przed wyjazdem warto poprosić sąsiadów o doglądanie posiadłości, sprawdzenie stanu jej bezpieczeństwa, odebranie listów czy ulotek reklamowych.
  5. Zachęcanie do włamania - zbyt rzucający się w oczy dom, z ekstrawaganckimi elementami dekorującymi jego fasadę, daje wrażenie ogromnego bogactwa także i w środku. Wszystkie ważne dokumenty i wartościowe przedmioty- takie jak biżuteria czy elektronika- warto trzymać pod nieobecność w sejfie. Najbardziej drogocenne przedmioty nie powinny znajdować się także blisko okien i pozostawać na widoku.
A jakie są Wasze triki na zabezpieczenie domu przed włamaniem?

1 komentarz

  1. No niestety dużo osób nie myśli o tym, jak uniknąć włamania... i chowa klucze za doniczką - a później jest płacz...

    OdpowiedzUsuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>