piątek, 21 lipca 2017

Jak nas widzą, tak nas... - czyli o atrakcyjności w towarzystwie

2 komentarze
To, czy jesteśmy postrzegani jako atrakcyjni, wcale nie zależy od naszego wyglądu - przekonują psychologowie i specjaliści od związków. Staranny makijaż może podnieść naszą samoocenę i sprawić, że więcej osób na nas spojrzy. Ale... to potrwa bardzo krótko. Trwała poprawa wymaga pracy nad swoją głową i charakterem.
W oczach ludzi, atrakcyjnymi czynią nas zupełnie inne rzeczy niż nasz wygląd. Oczywiście nie chodzi o to, aby teraz swobodnie zaniedbywać, ale o to, aby odłożyć na bok dręczące nas kompleksy i skupić się na tym, co naprawdę można poprawić. Dlatego:

 1. Skupiaj się bardziej na innych, a mniej na sobie - Hal Runkel, prowadzący terapie dla par, uważa, że kluczem do bycia atrakcyjnym jest "bycie bardziej zainteresowanym niż interesującym". Ekspert radzi, by w rozmowie zadawać dużo pytań, które pozwolą partnerowi poczuć się ważnym i dadzą mu pewność, że budzi zaciekawienie. Większość z nas postrzega osoby, które zadają nam dużo pytań o nas, wydają nam się bardziej sympatyczni.
 2. Miej pasję - specjaliści zawsze radzą swoim klientom: "Znajdź pasję". Ludzie, którzy czymś się fascynują, sami stają się fascynujący. To może być coś zupełnie niespotykanego, coś związanego z pracą, sport czy sztuka. Ważne, żeby naprawdę cię ekscytowało.
 3. Uśmiechaj się - lubimy ludzi, którzy dużo się uśmiechają. Nie bez przyczyny. Kiedy się uśmiechamy, inne osoby odpowiadają tym samym, nawet jeśli przelotnie. Mięśnie, których używamy podczas uśmiechania się, uruchamiają tę część mózgu, która odpowiada za odczuwanie przyjemności. W efekcie nasza osoba kojarzy im się z czymś miłym.
 4. Zdobywaj nowe doświadczenia - im więcej masz doświadczeń, tym ciekawszą osobą jesteś. Joseph Burgo, psychoterapeuta, mówi, że najbardziej fascynujące są te osoby, które mają mnóstwo zainteresowań poza pracą, wielu znajomych i nie stronią od przygód. Jeżeli nasze doświadczenia ograniczają się do codziennych obowiązków i pracy, nie stanowimy dla innych ciekawych partnerów do rozmowy.
 5. Bądź otwarty - otwartość to cecha, która sprawia, że jesteśmy gotowi na nowe rzeczy i nowych ludzi. To też zdolność do wypracowywania kompromisów, niezbędna w każdej relacji. Jeżeli ludzie czują przy nas, że mogą być sobą, bo nie zostaną odrzuceni, to będą do nas lgnąć.
 6. Dbaj o siebie - miało nie być o wyglądzie. I nie jest:) Chodzi nam o troskę o samego siebie, dotyczącą zarówno zewnętrza, jak i wnętrza. Osoby, które zaniedbują własne zdrowie, ciało i nie przykładają wagi do własnego komfortu mają naprawdopodobniej niskie poczucie własnej wartości. Tymczasem atrakcyjność zaczyna się w głowie, nikt nie będzie troszczył się o nas, jeśli sami nie będziemy się troszczyć o siebie.

2 komentarze

 1. Szczerze mówiąc, uważam że zawsze należy być sobą i nikogo nie udawać. Wszystkim się nigdy nie dogodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda - autentyczność zawsze jest najlepsza :)

   Usuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>