środa, 21 grudnia 2016

Jak wyrobić w sobie to COŚ?

2 komentarze
Chcesz podnieść swoje notowania wśród innych? A może chcesz zyskać zaufanie albo popracować nad swoim wizerunkiem? Jeff Haden (jeden z najbardziej wpływowych i najbardziej popularnych ludzi na LinkedIn), podpowiada jak to zrobić w kliku prostych krokach. Najważniejsza zasada to: obserwuj osoby charyzmatyczne i ucz się od nich. Na co jeszcze należy zwracać uwagę?
 1. Więcej słuchaj niż mów - założyciel szkoły stoickiej Zenon z Kition powiedział, że po to mamy dwoje uszu i tylko jedne usta, aby dwa razy więcej słuchać. Dlatego, pozwól ludziom mówić, poczują się ważni i odwzajemnią się tym samym. 
 2. Pamiętaj imiona swoich rozmówców - ludzie o wysokiej inteligencji społecznej starają się zapamiętać imiona swoich rozmów i inne szczegóły takie jak imię dziecka, psa, miejsce zamieszkania. Fakt, że ktoś zwraca się do kogoś po imieniu, zwłaszcza gdy wspólne spotkania można policzyć na palcach jednej ręki, jest wyrazem szacunku i wprowadza dobrą atmosferę.
 3. Pytaj z zainteresowaniem - czarujący ludzie pozwalają swojemu rozmówcy mówić o sobie. Zadawaj pytania, ale też otwarcie opowiadaj o sobie. Jeżeli ważne będzie dla Ciebie to, jak inni postrzegają daną sytuację, będziesz budzić większe zaufanie.
 4. Nie wstydź się wyglądać... "głupio" - chociaż karaoke nie jest Twoją mocną stroną, absolutnie nie wstydź się tego pokazać. Daj na luz i wygłupiaj się. Za Twój dystans do siebie będziesz szanowana. Gdy nie myślisz za bardzo o tym, jak wypadniesz, wprowadzasz swobodną atmosferę. I nawet gdy popełniasz gafę, ludzie nie śmieją się z Ciebie, ale śmieją się z Tobą. I dobrze czują się w Twoim towarzystwie.
 5. Właściwie korzystaj z mimiki i gestykulacji - lubiani ludzie nie ukrywają swoich emocji, wyrażają je otwarcie i precyzyjnie, dzięki temu nawet najbardziej nudną historię potrafią zamienić w fascynującą opowieść. Adekwatna gestykulacja i mimika, pomagają wczuć się w nastrój historii i rozpalają zainteresowanie rozmówcy.
 6. Doceniaj moc dotyku - bo dotyk jest potężnym narzędziem, które pomaga innym lepiej zrozumieć Twoje emocje. Gdy chcesz komuś pogratulować, pomyśl jak możesz zrobić to lepiej. Uścisk dłoni, uśmiech, pogodne spojrzenie w oczy wzmocnią przekaz. Ale już poklepywanie po ramieniu może zostać odebrane jako protekcjonalne.
 7. Skupiaj się na tym, co wspólne - większość ludzi nieświadomie doszukuje się różnic, które prowadzą raczej do kłótni niż do porozumienia. Czarujący ludzie zawsze szukają w innych tego, co wspólne. Spróbuj poszukać podobieństw i wzajemnego zrozumienia. To pomaga rozpocząć interesującą dyskusję i utrzymać pozytywną atmosferę.
 8. Okazuj, jak bardzo cieszysz się na czyjś widok - to miłe i sprawia, że osoby w naszym towarzystwie czują się ważne. Podobnie jest z utrzymywaniem kontaktu wzrokowego w czasie konwersacji. Osoby charyzmatyczne uśmiechają się, kiedy Ty się uśmiechasz, krzywią się lub przytakują, gdy ty to robisz. Przy czym nie starają się powtarzać wszystkiego. Są skupieni na tym, co mówisz i z uwagą przyglądają się Twoim emocjom. To pomaga znaleźć wspólną płaszczyznę porozumienia i zdobyć zaufanie rozmówcy.
 9. Nie bój się przegrywać - czarujący ludzie nie starają się za wszelką cenę wygrać, nie muszą być najlepsi we wszystkim. Wręcz przeciwnie, sprawiają wrażenie jakby więcej dawali niż oczekiwali w zamian. Nie mają problemu z przyznaniem się do błędów, otwarcie mówią o swoich słabościach. Mają do nich dystans i potrafią się z nich śmiać. Dzięki temu inni nie czują się w ich towarzystwie skrępowani. Umieją otwarcie przyznać "Nie wiem, jak to zrobić, proszę, naucz mnie", bo wiedzą, że ludzie doceniają uczciwość i prawdziwe emocje. Nie każdy to umie.
Źródło: brightside.me
A teraz... Wydrukuj ten wpis, noś zawsze w portfelu i czaruj! Bo MASZ TĘ MOC! Nie, nie, to nie ta bajka:) Ale sam sprawdź, czy te psychologiczne triki mogą wprowadzić w Twoje życie pozytywne zmiany.

2 komentarze

 1. Faktycznie, większość z nas powinna albo się nauczyć tego na pamięć, albo wydrukować i nosić przy sobie. Byłoby i milej i pozytywniej.
  Bardzo fajny i przydatny tekst.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :) Serdecznie pozdrawiam!

   Usuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>