piątek, 9 grudnia 2016

Tobie też nie starcza do pierwszego? Mam dla Ciebie 5 prostych rad!

Brak komentarzy
Masz kłopoty z dopięciem miesięcznego budżetu? Powinnaś wprowadzić kilka zmian do swojego życia, które nie będą Cię wiele kosztowały, a na pewno pomogą Ci podratować domowy budżet na tyle, że nie będziesz za każdym razem z utęsknieniem czekała do pierwszego na kolejny przypływ gotówki. Sprawdź moje rady!
Oto, co powinnaś zrobić, gdy na koniec miesiąca brakuje Ci pieniędzy. 

  1. Domowe obiady - najprostszym i najmniej kłopotliwym sposobem na wygospodarowanie oszczędności jest przynoszenie do pracy posiłków przygotowanych w domu. Zrobienie rano kanapki lub zapakowanie pozostałości po obiedzie z poprzedniego dnia zabiera około 5 minut, a oszczędności miesięczne kształtują się na poziomie kilkuset złotych. Codzienne przekąski, np. batoniki, pączki, kanapki czy napoje gazowane, miesięcznie przekładają się na znaczne sumy. Policz sama, ile możesz zaoszczędzić.
  2. Rower zamiast samochodu  - w miastach coraz popularniejszym środkiem transportu jest rower. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z samochodu. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu przesiąść się na dwa kółka, a w portfelu może pozostać nawet 100 zł miesięcznie. Równie opłacalnym sposobem jest carpooling, czyli wspólne przejazdy. 
  3. Rozrywka tak, ale nie w weekend - nie trzeba całkowicie rezygnować z przyjemności. Wystarczy jednak wybrać się do kina w tygodniu zamiast w weekend, by nie przepłacać za kulturę. Możemy także pójść do mniejszego kina, zamiast za każdym razem chodzić do multipleksu. Warto też sprawdzać różne promocje. Niektóre kina oferują na przykład tańsze bilety w wybrany dzień tygodnia. Tym sposobem na jednym wyjściu można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu złotych. 
  4. Palisz? Rzuć lub ogranicz - choć liczba Polaków palących papierosy sukcesywnie spada, to jednak wciąż w Polsce jest bardzo wielu palaczy. Kiedy jednak ograniczymy lub zrezygnujemy z używek takich jak nikotyna lub alkohol, możemy zaoszczędzić nawet 400 zł miesięcznie, co w skali roku oznacza 4 800 zł więcej w portfelu. Rzucenie szkodliwych nałogów będzie nie tylko źródłem oszczędności, lecz także zdrowia.
  5. Sprzedaj, nie wyrzucaj! - skończyła Ci się umowa z operatorem i dostajesz nowy telefon? Nie chowaj starego na dnie szuflady. Sprawdź lepiej, w jakiej cenie możesz go sprzedać na portalach aukcyjnych. Każdy z nas ma w domu niepotrzebne rzeczy, które bardzo chętnie kupi ktoś inny. Ubranka dziecięce, z których Twoja pociecha już wyrosła, sprzęt sportowy, książki, płyty albo trzeci zestaw sztućców... Zamiast wyrzucać, sprzedaj to, czego już nie potrzebujesz. Przy odrobinie cierpliwości możesz zarobić nawet kilkaset złotych. Pamiętaj, że to działa też w drugą stronę – zrezygnuj z kupowania tylko nowych rzeczy. W internecie możesz znaleźć wiele tańszych ofert, a także przedmioty używane. W ten sposób warto kupować chociażby zabawki i meble dla dzieci, a także sprzęt RTV.

A Ty, jakie znasz sposoby na oszczędzanie? Podzielisz się ze mną i moimi Czytelnikami?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>