środa, 24 maja 2017

Cosplay - czyli modowe style ekstremalne prosto z Japonii

Brak komentarzy
Kto z nas, będąc dzieckiem, nie marzył o byciu superbohaterem? Ale tylko nieliczni postanowili wcielić w życie swoje fantazje. Dzięki nim możesz spotkać postać, która jest Twoim ulubionym charakterem. O kim mowa?
fot. Samus Aran Cosplay
Cospley to japońska subkultura, która wciela w życie bohaterów, którzy istnieją w mangach, anime czy grach komputerowych. Sama nazwa oznacza… kostium z gry. Prawie każdy Japończyk posiada w zaciszu swojego domu strój superbohatera. Ciekawe postaci często można spotkać w kręgach hobbistycznych, które organizują publiczne konwenty, imprezy tematyczne, koncerty oraz widowiska.
fot. Naruto, Gantz Cosplay
Superbohaterów na co dzień można spotkać w dzielnicy Harajuku – kolebce różnych, młodzieżowych styli. Nastolatkowie mogą tam swobodnie poruszać się w przeróżnych strojach, czy to robotów, czy cyborgów. Również dzielnica Akihabara gromadzi dużo przedstawicieli fikcyjnych postaci. Co ciekawe, pojawiło się tam mnóstwo kawiarni, restauracji i sklepów, których motywem przewodnim są takie nietypowe stroje.
fot. Japanese Cosplay Characters
Kelnerki są często przebrane za najpopularniejsze postaci animowane. Ich atrybutem są króciutkie spódniczki i buty na platformie, przez co sylwetka zostaje całkowicie zmieniona. Są one odzwierciedleniem specyficznych, japońskich postaci. W ciągu roku dla fanów Cospley organizowane są dwie ogromne imprezy, które ściągają tysiące przebranych i ustylizowanych amatorów tej subkultury.
fot. Cloud, Bleach Cospley
Bardzo dużą popularnością cieszą się sklepy, w których można zamówić a nawet własnoręcznie zaprojektować swój strój. Szeroka gama peruk, dodatków z Naruto, Final Fantasy, Kingdom Hearts i Vampire Knight rozchodzą się jak świeże bułeczki.
fot. Ulala Cospley, Neilel Bleach
A Wy co sądzicie o upodabnianiu się do superbohaterów?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>