czwartek, 4 maja 2017

Gimnastyka dla mózgu

Brak komentarzy
Wszystkie najnowsze badania mówią, że nasz mózg to nic więcej jak kolejny mięsień: aby zachował młodość i sprawność, trzeba go ćwiczyć. Jeśli wciąż nie zostałeś okrzyknięty geniuszem, nie oznacza to, że nigdy nim nie zostaniesz. Istnieją techniki, dzięki którym można wytrenować własny mózg i stać się znacznie bardziej błyskotliwym oraz ponadprzeciętnie kreatywnym. Poznaj metody, które z powodzeniem stosowali najwięksi geniusze tego świata. 
  1. Otaczaj się innymi językami. Jeśli uczysz się jakiegoś języka obcego,to słuchaj go przy przeróżnych codziennych czynnościach. Nie musisz dokładnie skupiać się na treści — ważne jest ,,osłuchanie się".
  2. Graj w planszówki bądź zdecyduj się na rozrywki analogowe. Doskonały wybór to zabawa w skojarzenia — wystarczy kartka i druga osoba, by zrelaksować się i jednocześnie pobudzić wyobraźnię.
  3. Zmień rutynę! Nasz mózg lubi zmiany, dlatego zadbaj o nowości! Tym samym dostarczysz mózgowi nowych bodźców. 
  4. Poszerzaj horyzonty! Wystarczy choćby godzina tygodniowo w czasie której czytasz na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia. To rozwija i zwiększa Twoją ciekawość świata! Chemia, fizyka, ekonomia? Na każdy tydzień możesz wybrać inną dziedzinę.
  5. Jedz dobrze! Jedzenie to także paliwo dla naszego mózgu. Zadbaj, by w Twojej diecie znalazły się takie produkty jak: orzechy włoskie, kakao, czy tłuste ryby. 
  6. Nie poddawaj się! Thomas Edison, powiedział niegdyś, że "Geniusz to 1% natchnienia i 99% wypocenia". Oznacza to, że aby osiągnąć sukces, nie można iść skrótami i nawet najdoskonalszy umysł musi ciężko pracować, aby dojść do celu. Jeśli zatem masz problem do rozwiązania, spróbuj na niego spojrzeć z innej perspektywy. Bez względu na to, co robisz, nigdy się nie poddawaj. Samozaparcie jest kluczem do stymulowania umysłu i wyzwalania kreatywnej energii.

Wiele osób marzy o umyśle ostrym jak brzytwa. Ale tylko niewielka część z nich jest na tyle systematyczna, żeby konsekwentnie trenować swój mózg. Te 6 sposobów może pomóc w błyskawicznej rozgrzewce naszego mózgu. A jakie są Wasze sposoby na ćwiczenie mózgu?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>