czwartek, 19 maja 2016

Jazda po zdrowie i piękną sylwetkę

Brak komentarzy
Chcesz szybko i skutecznie pozbyć się zgromadzonych zimą kilogramów, lecz na samą myśl o siłowni i salce fitness robi Ci się niedobrze? Jest na to sposób:) Wskakuj na rower! W dzisiejszym wpisie, odkryję przed Wami nieznane i zaskakujące zalety tego wspaniałego sportu.
Kto z nas zdaje sobie sprawę, że udając się na rowerową wyprawę za miasto, jeżdżąc rowerem po zakupy czy na pocztę, dbamy nie tylko o swoje zdrowie, lecz także o wygląd i dobre samopoczucie? Odchudzanie w ten sposób to czysta przyjemność! Potwierdzą to chyba wszyscy właściciele dwukołowych pojazdów. Bo czy może być coś fajniejszego niż rowerowa wycieczka w gronie znajomych, która sprawia, że chudniemy? 
Jazda na rowerze może zastąpić podróż tramwajem do centrum handlowego - a odchudzanie w czasie zakupów to chyba spełnienie marzeń każdej kobiety. Czas więc odkurzyć nasze rowery! Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Ok, to koniecznie czytaj dalej:)
Dlaczego warto postawić na ten rodzaj aktywności fizycznej? Po pierwsze ze względu na odchudzanie. Po drugie ze względu na to, że to samo zdrowie!
Przy spokojnej jeździe tracimy około 500 kcal w czasie godziny. Pokonywanie trasy z większą prędkością pozwala spalić nawet 700-800 kcal. Wraz ze spalanymi kaloriami pozbywamy się także zbędnego tłuszczyku, a przy tym wzmacniamy mięśnie łydek, ud, podudzia i brzucha. Nasze dolne partie ciała stają się więc pięknie wysmuklone i dużo szczuplejsze!
Co więcej, okazuje się, że jazda na rowerze to także samo zdrowie! Wzmaga aktywność układu sercowo-naczyniowego, obniża ciśnienie krwi, zwiększa pojemność płuc, poprawia metabolizm i wzmacnia odporność. Rower jest również sprzymierzeńcem walczących z cellulitem! Dzięki tej aktywności gimnastykujemy również nasz kręgosłup, co jest szczególnie ważne u osób, których praca wymaga kilkugodzinnego siedzenia przy biurku. Jazda na rowerze zapobiega również żylakom i przeciwdziała zakrzepom.
Jeśli Twój wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi więcej niż 26, jazda na rowerze będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem w walce z nadwagą! Dlaczego? Ponieważ przy wysokim BMI wskazane jest, aby w trakcie wysiłku fizycznego generować jak najmniej obciążeń i stresu. Rower wygrywa więc z bieganiem, siłownią i wieloma innymi rodzajami sportu (ponieważ nie obciąża stawów). 
Jazda na rowerze to sport dla każdego, bez wyjątku. Zarówno dla osób starszych, jak i młodszych. Szczupłych i tych bardziej pulchnych. Dla mężczyzn i kobiet. Ważne jest jednak, aby zadbać o odpowiednią wysokość siodełka. Źle ustawione powoduje przykurcze mięśni, ból kolan, ucisk prostaty, ból pleców, cierpnięcie ramion, ból nadgarstków. Możesz się nawet nabawić kontuzji. 
Po jakim czasie zobaczysz efekty?
Poleca się więc 2-3-godzinne przejażdżki, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Dopiero wtedy zaobserwujesz korzystny wpływ na swój wygląd. Nie ma znaczenia, jaki rower wybierzesz. Warto jednak zwrócić uwagę, by pojazd posiadał przerzutki. Rowerowe treningi warto wspomóc odpowiednią, zbilansowaną dietą. Postaraj się więc spożywać duże ilości warzyw, zrezygnuj ze słodyczy oraz fast-foodów. W przeciwnym razie nie pomoże nawet jazda na rowerze, a odchudzanie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Podejmujesz to wyzwanie?:) Przekonałam Cię?:)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>