wtorek, 7 czerwca 2016

4 zasady, którymi kierują się szczęśliwi ludzie

Brak komentarzy
Czy jest metoda, by stać się szczęściarzem? Czy możemy pomagać naszemu szczęściu? Moim zdaniem - możemy:) Bo to, czy mamy szczęście, czy pecha, może być kształtowane przez to, jak myślimy i się zachowujemy. 
Dlatego, pamiętaj o 4 psychologicznych zasadach, które są stosowane przez szczęśliwych  ludzi (wg amerykańskich badaczy):
  1. Twórz i zauważaj możliwości przez budowanie silnej sieci powiązań społecznych; bądź otwarty na zmianę.
  2. Słuchaj swojej intuicji i działaj szybko. Nie rozważaj sytuacji w nieskończoność. 
  3. Miej wiarę, że twoja przyszłość będzie dobra. Wiara taka często jest samospełniającą się przepowiednią, gdyż motywuje do działania, nawet gdy szanse na sukces są niewielkie. 
  4. Bądź odporny, idź do przodu nawet w niesprzyjających okolicznościach, ucz się na błędach. 
Ale czy znając te 4 zasady, naprawdę możemy zmienić swoje nastawienie i przestaniemy być pechowcami? Okazuje się, że tak. Sprawdził to jeden z amerykańskich badaczy - prof. Wiseman. Poprosił pechowców, aby spróbowali wdrożyć w swoje życie powyższe zasady. Po kilku miesiącach okazało się, że prawie dwie trzecie grupy stwierdziło, że jest bardziej szczęśliwa, czuje się zdrowiej i zaczyna odnosić sukcesy w pracy. A szczęście w życiu osobistym i w karierze możemy w pewien sposób kontrolować i powiększać:) 

Życzę Wam dużo szczęścia!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>