czwartek, 30 czerwca 2016

Dlaczego lubię podróżować?

Brak komentarzy
Uwielbiam podróżować! I nie myślę tylko o podróżach zagranicznych. Lubię wszystkie podróże. Cieszę się z każdej naszej wycieczki - tych spontanicznych i z tych zaplanowanych, z tych egzotycznych i z tych po najbliższych okolicach,  z tych dalekich i z tych bliskich - uwielbiam i już! Podróże otwierają umysły na nowe myśli, pozwalają zdystansować się spraw życia codziennego, umożliwiają głęboki relaks. A dla par i rodzin podróże są okazją, by być bliżej. 
Podróż wakacyjna zachęca do spontaniczności i radości. Podczas urlopu możemy się wreszcie zrelaksować i odpocząć. Za co jeszcze lubię podróże? Zapraszam do lektury:)
  1. Bliskość od nowa. Podczas wakacji poza domem nareszcie mamy czas i przestrzeń, żeby ze sobą szczerze porozmawiać. Poruszyć tematy inne niż praca, dzieci, obowiązki. Podróż może być czasem, kiedy od nowa poznajemy się zarówno z partnerem, jak i z dziećmi. Wakacje tylko we dwoje pozwalają wyjść poza rolę rodziców, by przypomnieć sobie, co oznacza bycie kobietą i mężczyzną, zasilić związek miłosną energią i zakochać się w sobie od nowa.
  2. Więcej zabawy! Nasze codzienne obowiązki tak bardzo nas pochłaniają, że często zapominamy o tym, żeby się zatrzymać i cieszyć życiem. Wakacje oferują okazję do zabawy i śmiechu. Powagę i nadmierną odpowiedzialność można latem zostawić w spokoju.
  3. Nowatorskie rozwiązywanie problemów. Podróż zachęca do relaksu, a zrelaksowany umysł jest zdolny do lepszego rozwiązywania problemów, większej świadomości i bardziej otwartego myślenia. Podczas wakacji możemy wpaść na pomysły, które pomogą nam lepiej radzić sobie z codziennymi kłopotami.
  4. Docenienie codzienności. Dopiero odległość sprawia, że cenimy to, co mamy na co dzień. W podróży w pewnym momencie zaczynamy tęsknić za tym, co uwielbiamy w domu i w pracy. Wówczas wracamy do codzienności z nową, radosną energią.
  5. Podróże są nauką. Odwiedzając obce kraje, poznając nowe krajobrazy, języki, obyczaje, poznajemy świat i co najważniejsze siebie samych względem niego. Zmieniamy zdanie na temat tego, jacy jesteśmy. Może już nie tak bardzo poukładani lub odważni? Może bardziej młodzieńczy i wrażliwi, niż nam się wydawało? Gdy poszerza się świat, poznajemy ukryte aspekty siebie.
  6. Odnajdujesz siebie. Jeżeli jedziemy w samotności, to kontaktujemy się z własną tożsamością. Przestajemy być rodzicem, partnerem, pracownikiem. Stajemy ze sobą twarzą w twarz. To może być mocne wyzwanie. Jeśli je podejmiemy, po powrocie rozwiniemy skrzydła.Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>