wtorek, 30 czerwca 2015

Dziwolągi w kuchni - 5 nietypowych sprzętów kuchennych

6 komentarzy
Są sprzęty, które znajdziemy chyba w każdej polskiej kuchni, np. lodówka - mało kto byłby w stanie sobie bez niej poradzić. Albo kuchenka gazowa. W tym poście chcę Wam przedstawić nie tak oczywiste sprzęty, tym razem będzie o bardziej nietypowych sprzętach kuchennych. Są jeszcze mało znane, ale mogą stać się naprawdę popularne. Bo mają naprawdę szansę świetnie się sprawdzić.
Słyszeliście np. o jajowarze? Albo o jogurtownicy? A może o szufladzie grzewczej? No bo o saturatorze ro na pewno... Może nie należą do podstawowego wyposażenia każdej kuchni, ale znacznie ułatwiają życie.

Maszyna do robienia waty cukrowej

Wata cukrowa to prawdziwy smak dzieciństwa! Możesz ją przygotować w domu, a koszt nie będzie zbyt wysoki - najprostsze urządzenie kupisz za mniej niż 100 zł. Kto z nas nie chciałby być obdarowany takim prezentem?

Jogurtownica

Jak sama nazwa wskazuje, jogurtownica jest urządzeniem, które pozwala na samodzielne przygotowanie jogurtów i kefirów. Utrzymuje stabilną, wysoką temperaturę, która jest niezbędna do rozwoju pożytecznych bakterii. Większość modeli informuje automatycznie, kiedy jogurt jest gotowy (zazwyczaj po siedmiu dniach).

Jajowar

Jajko, które miało być ugotowane na miękko, po obraniu skorupki okazuje się być twarde? Dzięki jajowarowi ten problem może błyskawicznie zniknąć. Większość tego typu urządzeń ma trzy specjalne tryby gotowania jajek - na miękko, twardo i półtwardo. Najtańsze jajowary kosztują 50 zł.

Szuflada grzewcza

Pozornie wygląda podobnie jak zwykła szuflada, ale panuje w niej przyjemne ciepło. Do czego może służyć szuflada grzewcza? Zastosowań jest mnóstwo: np. do rozmrażania produktów, do wyrastania ciast drożdżowych, do utrzymywania stałej temperatury ciepłego posiłku.

Saturator do wody

Chociaż nazwa tego sprzętu wydaje się być nieco dziwaczna, tak naprawdę jego główną funkcją jest... przygotowywanie bąbelków! Dzięki saturatorowi przyrządzisz w domu gazowany napój, lemoniadę, a także po prostu gazowaną wodę.

Domowy grill elektryczny

Kto powiedział, że grillować można tylko wiosną i latem? Domowy grill elektryczny pozwala to robić nawet w środku zimy. Nie musisz go mozolnie rozpalać ani dławić się dymem.

A Wy jakich niestandardowych sprzętów używacie? 
Albo jaki chętnie znaleźlibyście w Waszej kuchni?

6 komentarzy

 1. Ja używam grilla elektrycznego.Mam dwa,większego używam na balkonie a mniejszego(również małych patelenek )wewnątrz.Nie ma to jak grill w połowie grudnia.
  Saturatort mają moi rodzice.Są z niego zadowoleni i polecają.
  W mojej kuchni chciałbym mieć wszystkie niestandardowe sprzęty ,zawsze się coś przyda.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam jajowar już ładnych kilka lat i szczerze go polecam. Do swojego domu, jak i na prezent dla przyjaciół.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Dziewczyny za komentarze.
  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szuflada grzewcza?! No pierwsze słyszę! Czego to ludzie nie wymyślą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? :) Też pierwszy raz się z tym gadżetem spotkałam. Pozdrawiam.

   Usuń
 5. No kto by pomyślał, że jajowar stanie się niezbędnym elementem w mojej kuchni. Ja mam tani model z Lidla - http://produktyzmarketu.pl/jajowar-400-lidla-7-11/ Ale muszę przyznać, że dobrze działa.

  OdpowiedzUsuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>