wtorek, 2 czerwca 2015

Zaproś swoje dziecko do kuchni

Brak komentarzy
Był post z okazji Dnia Dziecka - ROZSĄDNY DZIEŃ DZIECKA - STOP KOMERCJI. Pisałam w nim o najważniejszym prezencie, jaki należy dawać dziecku - jest to nasz czas. Dlatego dzisiaj chciałabym podpowiedzieć Wam, jak możecie ten czas miło - i przede wszystkim smacznie i zdrowo - spędzić w kuchni.
Bo kuchnia to najwspanialsza sala doświadczalna świata. To tutaj dzieci uczą się nowych smaków, konsystencji, produktów, poznają też techniki przygotowywania posiłków. Jeśli chcemy zachęcić dzieci do poznawania tego niezwykłego świata, to warto wypełnić kuchnię przedmiotami przyjaznymi dzieciom. Dzisiaj nie jest to problemem. Jest duży wybór akcesoriów kuchennych, które dostosowane są do małych dziecięcych rączek i umożliwią im bezpieczną pracę i pomoc w kuchni. 
Takie spędzanie czasu ma też bardzo pożyteczny skutek - bo rozwijanie wyobraźni dziecka przy stole sprawi, że dziecko chętniej będzie uczestniczyć w przygotowywaniu posiłków. A jeżeli w domu, macie małego niejadka, to warto zachęcać go do bezpośredniego kontaktu z jedzeniem: dotykaniem, wąchaniem, smakowaniem.. jak to zrobić? Można zaproponować dzieciom układanie obrazków na kreatywnych talerzach lub wymyślanie niezwykłych historii przy użyciu dziecięcej zastawy stołowej. Kuchnia to bardzo ciekawe miejsce i warto zadbać o to, by dzieci czuły się w niej dobrze. No to teraz zapraszam Was do kuchni!
ZDJĘCIA: homebook, pinterest
A na koniec mam dla Was przepis na kolorowe lizaki z pianek. Zapewniam Was, że te urocze słodkości przypadną do gustu nie tylko dzieciom!
Sposób przygotowania:
  • Rozłóż przygotowane posypki do różnych miseczek.
  • W garnku rozpuść ½ łyżki masła i dodaj ciemną czekoladę. 
  • Mieszaj, aż się roztopi i powstanie jednolita masa.
  • Czynność powtórz z białą czekoladą. 
  • Nadziej pianki na patyczki i zanurzaj 
w czekoladzie, a następnie w dowolnej posypce. 
  • Nie obtaczaj podstawy, żeby była równa 
i aby można było lizaki postawić pionowo do wyschnięcia.
  • Piankowe lizaki na patyczkach włóż do lodówki i poczekaj, aż zastygną w czekoladzie.

SMACZNEGO!


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>