niedziela, 21 czerwca 2015

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu - "Mały Książę" w kinach

1 komentarz
Już niedługo do kin wejdzie filmowa adaptacja książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego „Mały Książę". „Mały Książę” to kultowa książka, która została przetłumaczona na blisko 270 języków i dialektów, sprzedana w ok. 140 mln egzemplarzach. To wciąż lepszy wynik niż osiągnęła seria o z Harrym Potterem (107 mln sprzedanych egzemplarzy). Lepiej sprzedały się tylko „Opowieści o dwóch miastach” Dickensa (200 mln).
Kto chociaż raz czytał „Małego Księcia” z pewnością chętnie wybierze się do kina. W internecie i u mnie na blogu, możecie obejrzeć francuskojęzyczny zwiastun animacji, podobno w sieci robi prawdziwą furorę. Zwiastun zawiera m.in. oryginalne rysunki z dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego czy też wzruszające piosenki. Film do polskich kin wejdzie 7 sierpnia 2015 r. Film „Mały Książę” może stać się jednym z największych hitów wakacji 2015 roku. Tytuł jest francuską produkcją (z dubbingiem). Prace nad nią trwały pięć lat i pochłonęły 80 milionów dolarów. Zdaniem producenta, Dimitriego Rassama film ten ma być hołdem złożonym jednemu z najwybitniejszych francuskich twórców i trafić do jak najszerszego grona odbiorców, przełamując narodowe, kulturowe i pokoleniowe granice.
Film to animacja, która przedstawia losy dziewczynki, która samotnie wychowywana przez matkę zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym sąsiadem, Aviatorem. Starszy mężczyzna zabiera ją w podróż do pełnego magii świata, gdzie wszystko jest możliwe. Sam Aviator trafił tam dzięki dawnemu przyjacielowi- Małemu Księciu.
Zanim się wybierzecie do kina zobaczcie zwiastun tej świetnie zapowiadającej się produkcji.

Zdjęcia: filmweb.pl

1 komentarz

  1. Wow, super informacja i nie mogę się doczekać ekranizacji! :-)

    OdpowiedzUsuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>