niedziela, 24 lipca 2016

Polska jest piękna - krótko i konkretnie o Polsce

Brak komentarzy
Polska to kraj, w którym oprócz atrakcyjnych warunków dla prowadzenia biznesu, warto spędzić urlop, a także zamieszkać na stałe. Jest tu tyle pięknych zabytków, które świadczą o bogatej polskiej historii i kulturze. Słynna polska gościnność i wysoki standard usług dla turystów sprawiają, że nasz kraj odwiedza co roku kilkanaście milionów zagranicznych gości. My też bądźmy tymi ciekawymi Polski turystami:) Zapraszam Was na wpis o Polsce.
Jesteś amatorem aktywnego wypoczynku albo intensywnego zwiedzania miast i miasteczek, a może jesteś fanem korzystania z kąpieli morskich lub wspinaczek górskich? Świetnie! Polska ma tak wiele propozycji, że zachęca do ponownego przyjazdu i odkrywania kolejnych regionów. Każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie.

Polski krajobraz charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem w poszczególnych regionach kraju, rozległymi lasami, jeziorami na północnym wschodzie, pasmami górskimi na południu, dolinami, wąwozami i równinami w centrum. Blisko jedna trzecia kraju pokryta jest lasami wszystkich rodzajów: iglastymi, liściastymi, mieszanymi. Polska przyroda jest chroniona w 22 parkach narodowych, 72 parkach krajobrazowych i ponad 500 rezerwatach przyrody. Atutem krajobrazu północno-wschodniej Polski są pojezierza, skupiające łącznie ponad 7 tysięcy jezior o powierzchni większej niż 1 hektar. Wszystkie największe polskie jeziora zajmują ponad 281 tysięcy hektarów, są bardzo malownicze, kryją wiele gatunków ryb słodkowodnych i stanowią siedliska dla dzikich ptaków. W krajobrazie południowej i południowo-wschodniej Polski dominują pasma górskie. Są to Góry Świętokrzyskie na południowym wschodzie, pasma wschodzące w skład Karpat - masywu składowego Alp i Sudety na południowym-wschodzie Polski. W polskiej części Karpat znajdują się Tatry z najwyższym polskim szczytem - Rysami (2499 m npm), Pieniny i Beskidy  (źródło). 
Dzięki położeniu Polski w centrum Europy, w warunkach umiarkowanego klimatu, nasz kraj ma bardzo zróżnicowaną przyrodę, a każdy z regionów Polski posiada elementy chronionej unikalnej w skali światowej fauny i flory oraz krajobrazu, przy czym łączy w sobie cechy różnych rejonów całej Europy. Dlatego też w Polsce oprócz terenów objętych ochroną parków narodowych i krajobrazowych, znajdują się obszary objęte programem Natura 2000 - dedykowanym przez Unię Europejską do ochrony siedlisk szczególnie cennych gatunków zwierząt i ptaków. W Puszczy Białowieskiej można spotkać ostatnie fragmenty lasów o charakterze pierwotnym. Do Biebrzańskiego Parku Narodowego przyjeżdżają z całej Europy pasjonaci podpatrywania życia dzikich ptaków i ich gniazd W Słowińskim Parku Narodowym znajdują się ruchome wydmy, z których najwyższa ma 44 metry. Na Mazurach, mimo że są coraz bardziej znane i przyciągają zagranicznych turystów, można zawsze znaleźć zaciszne miejsce nad jednym z kilku tysięcy wielkich i całkiem małych jezior. Nieopodal Białegostoku, warto odwiedzić Europejską Wioskę Bocianią w Pentowie. Miłośnicy spływów kajakiem i łodzią koniecznie powinni wybrać się na Dunajec i na Kanał Augustowski. Aktywny wypoczynek zapewnia pobyt w Bieszczadach a także na Helu, gdzie panują doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu. 


Goście pragnący spędzić czas w Polsce na spotkaniu z kulturą i historią, mogą zwiedzić zabytki i starówki polskich miast, z zachowaną zabudową i układem ulic, przede wszystkim w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Toruniu, Wrocławiu, Poznaniu. Mimo znacznych zniszczeń wojennych, odbudowane pieczołowicie, dziś przystosowane są do zwiedzania gotyckie zamki i warownie rycerskie. O świetności dawnej Rzeczpospolitej przypominają pałace dawnej szlachty i zamki królewskie. Polskie muzea i galerie znane są z bogatych zbiorów malarstwa, sztuki użytkowej i sztuki współczesnej.

Polskę rozsławiają na świecie polscy artyści, animatorzy kultury oraz tworzone przez nich imprezy muzyczne, teatralne i filmowe o znakomitej renomie. Są to m.in.: Festiwal i Konkurs Chopinowski, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, Jazz Jamboree Festiwal - jedna z najstarszych i największych w Europie imprez jazzowych, Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, przeglądy filmowe, teatralne i muzyczne o zasięgu europejskim. 
Wielu sympatyków zjednuje Polsce także nasza słynna smaczna kuchnia: staropolskie i współczesne specjalności kulinarne różnych regionów. Polskie potrawy łączą w sobie cechy wspólne kuchni słowiańskich z bardzo znacznymi wpływami kuchni: niemieckiej, austriackiej, włoskiej, francuskiej, żydowskiej, litewskiej, tureckiej i tatarskiej. Polską kuchnię cechuje regionalizm; swoje potrawy mają nie tylko największe: Małopolska, Wielkopolska, Śląsk i Kaszuby, ale też mniejsze regiony. Modna staje się kuchnia góralska z bryndzą, bundzem, oscypkiem, kwaśnicą. Polski oscypek a ostatnio także miody pitne, zyskały status i ochronę przysługujące w Unii Europejskiej certyfikowanym produktom regionalnym.  Smakosze z krajów Europy Zachodniej zachwycają się smakiem i wysoką jakością polskich produktów spożywczych: szynki, kiełbas z Podkarpacia i Małopolski, bryndzy podhalańskiej, białego sera i twarogu, pieczywa, bigosu, zup oraz wódek i miodów pitnych. Do wielu krajów świata eksportowane są polskie owoce i warzywa. 

Polska oferuje gościom zagranicznym coraz lepsze warunki pobytu i wypoczynku. Dobre wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej, także na inwestycje związane z turystyką, sprawia że przybywa gospodarstw agroturystycznych, w których można odpocząć w kontakcie z przyrodą. Rośnie też liczba nowych hoteli, pensjonatów i centrów rekreacyjnych. Jest to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi polskiej gospodarki. Obecnie w Polsce działa prawie 2 500 hoteli i obiektów typu hotelowego, a co roku przybywa ich o około 14%. Właściciele modernizują je lub inwestują w nowe. W ostatnich latach budowano rocznie około 50 hoteli, inwestując 1 mld złotych.

Przedsiębiorcy zagraniczni, którzy wybrali Polskę na lokalizację swoich inwestycji, mogą być spokojni o możliwości edukacyjne dla swoich dzieci. Szkoły międzynarodowe w Polsce zapewniają wysoki poziom nauczania oraz doskonałą opiekę pedagogiczną.
ZAPRASZAM DO POLSKI :)
Zdjęcia: www.photo-atelier.pl

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>