środa, 7 września 2016

15 sposobów na ekonomiczną zabawę - czyli kryzysowa rozrywka

2 komentarze
Oszczędności... To będzie chyba dobry temat na czas powakacyjny. Wyjście „na miasto” bywa kosztowne – kino, pizza, cukiernia. Z drugiej strony, każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu się rozerwać, odpocząć, oderwać myśli od codziennych obowiązków. Ale jak spędzać czas ze znajomymi czy rodziną i jednocześnie nie narażać się kolejne uszczuplenie budżetu? Jak można się zrelaksować, ale nie wydać za dużo? Jest co najmniej 15 sposobów.
1. Pożyczaj filmy zamiast je kupować lub płacić za kanały filmowe. Na pewno znajdziesz znajomych, którzy mają na półkach całe mnóstwo filmów DVD. Wymieniaj się filmami ze znajomymi i przyjaciółmi. Możecie być pewni, że uda się Wam znaleźć u nich fantastyczne filmy, które zawsze chcieliście obejrzeć. 
2. Zorganizuj wymianę filmów lub książek wśród przyjaciół. Poproś wszystkich, by przyszli z filmami do wymiany. Będzie okazja porozmawiać o tym, co kto ostatnio oglądał i dlaczego warto. A najlepiej niech przyjdą z filmem i z czymś do jedzenia lub picia. Będzie podwójnie przyjemnie :)
3. Maraton filmowy w domu. Ustalcie repertuar, zakupcie orzeszki, kukurydzę, usiądźcie wygodnie w większym gronie lub w pojedynkę (jak kto woli) i… chwilo trwaj. 
4. Kiermasz ubrań. U każdego z nas zalegają ubrania i przedmioty, których nie używamy, a są w świetnym stanie. Możesz umawiać się ze znajomymi na imprezy – wymiany. Do tego kawa i ciastka – i świetna zabawa z mnóstwem śmiechu gwarantowana.
5. Zróbcie wspólną kolację. Zapraszając przyjaciół na kolację poproś ich, by przynieśli deser lub przystawki. Koszt zorganizowania kolacji będzie mniejszy, a przyjemność wynikająca ze wspólnie spędzonego czasu bezcenna:)
6. Umówcie się na wspólne gotowanie. Wybierzcie jakiś ciekawy przepis, złóżcie się na składniki i do dzieła. Na pewno wyjdzie taniej niż w restauracji, a do tego będzie okazja się nieźle pośmiać, porozmawiać spokojnie.
7. Umówcie się na piknik. Jeśli chcecie spędzić czas na świeżym powietrzu, możecie wybrać się na piknik. Zabierzcie piłkę, paletki i co tylko przyjdzie Wam do głowy, by móc zorganizować np. jakieś mini zawody sportowe. W sezonie zimowym – wybierzcie się na sanki lub akcję lepienia bałwana:)  I nawet nie myślcie, że jesteście na to za starzy:)
8. Noc gier planszowych. Zaproś przyjaciół na turniej gier planszowych. Może to być Monopol lub "Pan tu nie stał". Sprawdźcie szafki – może zalegają tam zakurzone gry?
9. Wieczór robótek ręcznych. Zaproś koleżanki na wieczór dzielenia się umiejętnościami szydełkowania, robienia na drutach czy wyszywania. Zdziwisz się, ile fantastycznych rzeczy potrafią zrobić! 
10. Wymiana hobby. Jakie masz hobby, pasję? Może ktoś ze znajomych ma inną i chciałby się wymienić? – „Ja nauczę Ciebie czegoś, a Ty mnie” – a przy tym będziemy się dobrze bawić. Np. wyprawa na ryby, w zamian za naukę tańca. 
11. Ciasteczkowy wieczór. Umówcie się na spotkanie poświęcone pieczeniu i dekorowaniu ciastek. Goście przynoszą ze sobą posypki i inne ozdoby do wypieków.
12. Zorganizuj wieczór karaoke. W Internecie nie brakuje nagrań z dodanym do nich tekstem. Nieważne, jakie macie talenty wokalne… im więcej fałszowania, tym lepsza zabawa. Do karaoke możecie oczywiście dołożyć kilka powyższych pomysłów.
13. Wspólna wycieczka. Chciałbyś zwiedzić jakieś ciekawe miejsce, ale… koszty. Porozmawiaj ze znajomymi – razem wychodzi taniej. Złóżcie się na paliwo i w drogę. 
14. Spacerowa sesja zdjęciowa. To naprawdę wielka frajda. Zabierzcie aparaty – znajdźcie odpowiedni plener i pstrykajcie, ile się da. Śmieszne miny, oryginalne pozy… – spędzicie miło czas, a zdjęcia zostaną na piękną pamiątkę. To moja ulubiona rozrywka :)
15. Imprezy bezpłatne. W większych miastach (choć nie tylko), jest wiele imprez, które są organizowane bezpłatnie. Poklikaj w Internecie, poszukaj dobrego newslettera i raz w tygodniu sprawdzaj, co w mieście piszczy…
Znasz inne sposoby, jak niedrogo, a miło spędzić czas w gronie rodziny, znajomych lub w pojedynkę? Podziel się nimi w komentarzu i pomóż wszystkim moim Czytelnikom ciekawie spędzić czas:)

2 komentarze

 1. Ciekawe pomysły :-)
  Pamiętam, że jeszcze w liceum lubiłyśmy z koleżankami wygłupiać się przed aparatem na spacerach ;-) Przyjemnie się teraz przegląda te zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zapraszam do dalszego śledzenia mojego bloga :)

   Usuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>