niedziela, 18 września 2016

Lepsze życie dla początkujących - 12 krótkich lekcji

2 komentarze
Pieniądze szczęścia nie dają... Jednak nie można zaprzeczyć, że pomagają w posiadaniu lepszego życia. Ale lepsze życie nie jest przeznaczone tylko dla bogaczy, bo lepsze życie, to szczęśliwe życie. A co sprawia, że jesteśmy bardziej szczęśliwi? Przygotowałam dla Was 12 krótkich lekcji, które po przyswojeniu, szybko poprowadzą Cię do lepszego życia. Uwaga - do ich realizacji nie potrzebujecie pieniędzy!:)
 1. Pielęgnuj bliskie relacje - ludzie ze stałą grupą bliskich znajomych częściej określają się jako osoby szczęśliwe. Twoja praca nie pomoże Ci, gdy zachorujesz - przyjaciele – owszem, dbaj o dobre relacje z nimi.
 2. Uprawiaj seks - oczywiście, jeżeli skończyłaś 18 lat:) i oczywiście z kimś, kogo kochasz:) Seks jest bardzo często wskazywany jako główne źródło szczęścia. Ale pamiętaj - Jeśli chodzi o seks – najważniejszym organem jest Twój mózg.
 3. Ćwicz regularnie - bo ruch jest mocny związany ze szczęśliwym życiem (patrz punkt wyżej). Odżywiaj się więc dobrze, ćwicz i dbaj o swoje ciało.
 4. Wysypiaj się - dobry sen to ważny komponent zdrowego życia. Jeśli nie jesteś wypoczęta, Twój umysł nie będzie pracował na najwyższych obrotach, a Twój nastrój będzie kiepski. Dlatego nie przesadzaj z punktem drugim :)
 5. Znajdź pracę, która przynosi Ci satysfakcję - bo praca, w której się spełniamy czyni nas szczęśliwszymi i nadaje życiu sens.
 6. Nie porównuj siebie do innych - porównywanie siebie do innych – niezależnie od tego, czy chodzi o finanse, wygląd, status społeczny, czy rodzinny – jest pułapką. Zawsze znajdziesz osoby, które są od ciebie bogatsze, piękniejsze, czy bardziej spełnione zawodowo. Nie porównuj swojego życia do życia innych. Nie masz pojęcia, jak wygląda ich życiowa droga. Skup się na własnym życiu i własnych celach. 
 7. Bądź częścią jakiejś wspólnoty - ludzie, którzy są częścią wspólnoty są zazwyczaj szczęśliwsi. Może to być klub książki, grupa biegowa, jakieś stowarzyszenie czy wspólnota religijna. 
 8. Nie żyj przeszłością - skoncentruj się na przyszłości. Nie rozpamiętuj wciąż minionych porażek. Życie nie zawsze jest sprawiedliwe, ale mimo to wciąż jest dobre.
 9. Trzymaj się dobrych przyzwyczajeń - przyzwyczajenia ułatwiają życie. Pomagają ograniczyć możliwości, między którymi musimy wybierać i sprawiają, że nasze życie jest prostsze.
 10. Praktykuj umiar - co za dużo, to niezdrowo. Zachowanie umiaru w jedzeniu, piciu, spaniu, czy pracy (oraz punkt 2) może nam wyjść tylko na dobre. Będziemy dzięki temu zdrowsi i szczęśliwsi. 
 11. Bądź wdzięczny - wdzięczność pomaga. Jeśli będziesz codziennie dziękowała za doświadczenia, których doznałaś (nie tylko w punkcie drugim), automatycznie będziesz je bardziej cenić. Ciesz się tym, co już masz. Życie nie jest przewiązane złotą kokardą, ale to wciąż prezent, który trzeba doceniać każdego dnia.
 12. Pomagaj innym - altruizm jest najlepszym sposobem na zwiększenie własnego poczucia szczęścia. Zaadoptuj psa, albo kota, weź udział w jakiejś akcji charytatywnej, zapisz się do wolontariatu, albo po prostu ustąp komuś miejsca w autobusie lub przytrzymaj drzwi :)
Na podsumowanie tych 12 lekcji, mam jeszcze dla Ciebie lekcję najbardziej mi bliską, taką wyjątkową :)
"Codziennie wychodź z domu. Wspaniałe rzeczy czekają na Ciebie za rogiem. I pal te ładne świeczki, używaj tej drogiej pościeli czekającej na odpowiedni moment i tej ładnej bielizny też! Nie oszczędzaj żadnych rzeczy na specjalną okazję. To właśnie teraz jest TA specjalna okazja".
Prawda, że proste? A może Ty też chcesz się ze mną podzielić swoimi sposobami na szczęśliwe życie?

2 komentarze

 1. Ładne rady ;) Punkt 5. szczególnie, to takie moje osobiste marzenie, żeby znaleźć dobrą, fajną pracę, która będzie dla mnie radością.
  Ja bym jeszcze dodała rozwijanie talentów, bo oprócz skierowania uwagi na innych, warto skierować też coś na siebie; a duża satysfakcja i nauka nowych rzeczy to dobre pomysły. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję Ulka! Trzymam kciuki za realizację u Ciebie punktu 5.
  A talenty - jak najbardziej - jestem ZA :)

  OdpowiedzUsuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>