czwartek, 15 września 2016

6 sposobów na rozwój kreatywności

2 komentarze
Czy wiesz, że Walt Disney został kiedyś wyrzucony z pracy za brak wyobraźni i pomysłowości? Kto by pomyślał?! Tym bardziej, że znamy go jako twórcę największego imperium rozrywkowego. Zdania na temat kreatywności są podzielone. Jedni uważają, że trzeba się z nią urodzić, inni, że można ją w sobie wypracować… Co zatem można zrobić, aby być bardziej kreatywnym? Dzisiaj dam Ci 6 wskazówek, które pozwolą Ci uruchomić swoją wyobraźnię.
 1. „NIE” dla rutyny – wracasz do domu codziennie tą samą trasą, odwiedzasz te same miejsca i unikasz wszystkiego co nieznane? Od dzisiaj już tak nie będzie! Chcesz być kreatywną? To skończ z tym! Nic bardziej nie zabija kreatywności, jak monotonia. Wprowadź do swojej codzienności trochę urozmaiceń. Nowe doznania uczynią Twoje życie ciekawszym i sprawią, że zaczniesz inaczej postrzegać wiele spraw.
 2. Notes Twoim przyjacielem - najlepsze pomysły bardzo często przychodzą nam do głowy, kiedy się tego zupełnie nie spodziewamy. J. K. Rowling, autorka książek o Harrym Potterze wpadła na pomysł napisania książki w czasie jazdy pociągiem. Byłoby szkoda, gdyby w natłoku spraw i obowiązków jakaś rewelacyjna idea przypadkowo Ci umknęła… Ja mam zawsze ze sobą notes, a jeżeli zdarzy się, że jednak został w domu, to korzystam z notatnika w telefonie.
 3. Nowe znajomości – każda nowo poznana osoba może być dla Ciebie źródłem inspiracji. Jej poglądy, zachowanie, czy styl ubierania to dobra okazja do "podglądania". Staraj się czerpać od innych ludzi jak najwięcej. Ich wiedza i doświadczenie mogą okazać się niezwykle przydatne.
 4. Szanuj swój czas - zdarza Ci się, że mimo wolnego czasu nie wykorzystujesz go tak, jak sobie zaplanowałaś? Cenne minuty uciekają Ci na robieniu nieistotnych czynności, które tak naprawdę nic nie wnoszą do Twojego życia? Ustaw sobie taki cel: przez tydzień przeznaczysz swój wolny czas na to, czego jeszcze nigdy nie robiłeś, a przekonasz się ile jeszcze jest do zrobienia. Może to być np. nauka języka obcego, na którą nie miałaś do tej pory czasu:)
 5. Ćwicz nie tylko ciało, ale też głowę – wszelkie krzyżówki, łamigłówki i gry planszowe nie tylko rozwijają kreatywne myślenie, ale także poprawiają koncentrację i pamięć. Jest to też doskonały sposób, aby dobrze wykorzystać wolną chwilę.
 6. Nowe zastosowania – butelka jako wałek do ciasta, pasta do zębów zamiast środka czyszczącego? Dlaczego nie? Rozejrzyj się wokoło, a dojdziesz do wniosku, że takich przykładów jest dużo, dużo więcej.
Kreatywność jest ważną cechą, wykorzystywaną w wielu dziedzinach życia. To proces, który pozwala na postępowanie niestandardowe, niezgodne z utartymi, nieefektywnymi sposobami. Kreatywność pomaga rozwiązywać problemy, utrzymywać lepsze relacje i być bardziej szczęśliwym. Nie obawiaj się! Kreatywność jest prosta, wystarczy być bardziej dziecinnym, spontanicznym, otwartym, ciekawym świata. Do dzieła!

2 komentarze

 1. Świetny post, super blog!
  Ja ostatnio miałam rozmowę o pracę… Nie do wiary co mi się podczas niej przytrafiło.
  Cała historia na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, zapraszam do dalszego śledzenia mojego bloga :)

   Usuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>