niedziela, 15 stycznia 2017

4 książki od profesora Andrzeja Blikle - aby praca była lepsza

Brak komentarzy
Prof. Blikle czyta ciągle i wszystko, służbowo i prywatnie. Bo, jak mówi, dzięki czytaniu lepiej poznaje świat, a poza tym robi to dla przyjemności. Książki, które dziś poleca, pomogą sprawić, że Twoja praca stanie się lepsza – niezależnie od tego, czy jesteś szefem, czy podwładnym.
Prywatnie, jeśli nie czytam, to słucham audiobooków – w podróży i podczas przejażdżek rowerowych. więc czytanie jest dla mnie jak oglądanie filmów – zapamiętuję przeczytane obrazy. Mam dobrze wyrobioną wyobraźnię, więc czytanie jest dla mnie jak oglądanie filmów - zapamiętuje przeczytane obrazy.
Profesor nie ogranicza się w lekturach. Czyta prawie wszystko, bo to jego prawdziwa i ważna pasja. Często wraca też do swoich ulubionych książek, bo po latach nie pamięta już szczegółowo treści, ale wciąż ma te książki przed oczami. Jakie książki poleca nam Profesor? Zapraszam do dalszej lektury (źródło).
  • „Ciszej proszę. Siła introwersji w świecie, który nie może przestać gadać”, Susan Cain, MT Biznes, Warszawa 2012 - ntrowertycy mają potrzebną w biznesie zdolność do odraczania gratyfikacji, co przekłada się na mniejszą skłonność do ryzyka, są też bardziej kreatywni. To nieprawda, że ekstrawertycy są światu bardziej potrzebni niż osoby zamknięte w sobie – udowadnia Susan Cain.
  • „Biznes do góry nogami wywrócony”, Richard Branson, Studio Emka 2015 - Richard Branson to człowiek, który dowiódł, że można pracować inaczej, zarabiać duże pieniądze, a przy okazji dawać światu pożytki pozamaterialne. Jednym z najbardziej destrukcyjnych przekonań lat siedemdziesiątych było to, że niezależnie od użytych środków za najważniejszy cel działalności biznesowej uważano maksymalizację zysku – pisze. On ceni rzetelność, szacunek dla ludzi i dla planety. Może właśnie dzięki temu zarabia pieniądze.
  • „Pracować inaczej”, Frederic Laloux, Studio Emka 2015 - to jedna z najważniejszych książek na temat zarządzania jaką przeczytał w ostatnich 25 latach Profesor. Odwraca tradycyjne , jakie myślenie o sensie pracy: zamiast sięgać po sukces i korzyści, aby zapewnić sobie dobre życie, zabiegamy o dobre życie, a sukces i korzyści przychodzą z nim. Laloux udowadnia, że w kategorii efektywności działania szczęśliwi ludzie niezmiennie wygrywają z obozem pracy przymusowej.
  • „Siła nawyku”, Charles Duhigg, PWN 2013 - to ważna książka, która pozwala zrozumieć nie tylko, czym są nawyki, ale też jak możemy je zmieniać. Dobra wiadomość jest taka, że jedna zmiana na lepsze powoduje kolejne.
Czytaliście którąś z książek polecanych przez Profesora?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>