niedziela, 22 stycznia 2017

Zgubny wpływ frytek na nasze IQ

1 komentarz
Naukowcy udowodnili, że dzieci spożywające we wczesnym okresie dorastania takie produkty jak frytki czy chipsy, mają niższy iloraz inteligencji w porównaniu do ich rówieśników na diecie warzywno-owocowej – informuje dailymail.co.uk.
Dzieci karmione jedzeniem z fast foodów mogą poważnie ucierpieć i mieć problemy z kojarzeniem faktów w dalszym życiu. Różnica pomiędzy dzieckiem zdrowo odżywianym może wynosić do pięciu punktów w testach na iloraz inteligencji. Naukowcy z Bristolu przy tym badaniu brali pod uwagę m.in. takie czynniki jak wpływ środowiska domowego czy dostępu do zabawek i książek. Badaniami zostało objętych około 14 tys. dzieci we wczesnych latach 90.
Badacze udowodnili, że odżywianie ma ogromny wpływ na dziecko, zwłaszcza w jego wczesnych latach, kiedy to mózg najszybciej się rozwija. W tym okresie dzieci potrzebują dużo witamin, które doprowadzają do optymalnego rozwoju mózgu. Dlatego ważne jest, by dzieciom do trzeciego roku życia, podawać produkty bogate w witaminy. Powszechnie dostępne "zapychacze", takie jak właśnie chipsy czy frytki, są wysokokaloryczne, ale nie posiadają wartości odżywczych. Te z kolei niezbędne są do rozwoju mózgu. Szczególne zapotrzebowanie na witaminy i minerały występuje w pierwszych latach życia i to właśnie wtedy należy zwrócić szczególną uwagę na unikanie niezdrowych przekąsek.

A czy Wy lubicie fast foody?


1 komentarz

  1. Witam :) Dziękuję za pouczający wpis. Również uwazam, ze zdrowe odzywianie jest bardzo ważne, także dla nszego rozwoju intelektualnego. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie mięsa w diecie. Pozdrawiam
    dynamics ax consultant

    OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>