sobota, 27 października 2018

Kim jest Gejsha?

Brak komentarzy
Termin "Geisha" (pl. Gejsza) powstał w epoce Tokugawa. Składa się z wyrazów "gei" (sztuka) i "sha" (człowiek). Czyli już po nazwie wiemy, że chodzi tu o kogoś uprawiającego tradycyjne japońskie sztuki, innymi słowy – artystę. W Kyōto używa się terminu "geiko" co oznacza „kobieta zajmująca się sztuką”. Gejsze są mistrzyniami w sztuce konwersacji, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych instrumentach japońskich. Zajmują się też kaligrafią, ikebaną i innymi sztukami japońskimi.

piątek, 26 października 2018

Dobre wychowanie w biznesie – kilka ważnych wskazówek

1 komentarz
Zasady savoir-vivre bardzo często powodują niejasności, szczególnie jeśli dojdzie do spotkania zwyczajów towarzyskich i tych biznesowych. A, że biznes nie zawsze idzie w parze z życiem towarzyskim, to postanowiłam omówić kilka sytuacji i przypomnieć CO i JAK. :)

środa, 17 października 2018

Dlaczego nie powinniśmy karmić zwierząt naszym jedzeniem?

Brak komentarzy
Istnieje przekonanie, że jeśli zostały nam resztki z obiadu, to lepiej dać je psu czy kotu niż wyrzucać.  No, bo skoro jedzą to ludzie, to zwierzętom też nie zaszkodzi... I jest to błędne myślenie. Układ pokarmowy zwierząt a także zapotrzebowanie na białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy czy mikroelementy jest zdecydowanie inne u ludzi.

piątek, 12 października 2018

Dziady czy Halloween?

1 komentarz

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, aż 72 proc. Polaków sprzeciwia się komercjalizacji świąt. Mimo to wielu z nas celebruje je w popkulturowym klimacie. Co rządzi naszym życiem? Dlaczego świętujemy tak, a nie inaczej?

poniedziałek, 8 października 2018

Nie lubisz swoje pracy? Zmień do niej nastawienie, albo... zmień pracę!

3 komentarze
W tym roku mija piętnasta rocznica odkąd zaczęłam pracę w korporacji. Na początku, miało to być miejsce na chwilę. Ale jak to czasami bywa, życie napisało inny scenariusz. :) W ciągu tych piętnastu lat, w moim życiu zawodowym zaszły bardzo duże zmiany. Awansowałam, zmieniałam działy, uczyłam się wielu nowych rzeczy. I zawsze potrafiłam wstać z uśmiechem na ustach i pełna zapału przychodziłam do pracy, która dawała mi olbrzymią satysfakcję.

niedziela, 7 października 2018

Dlaczego język polski jest uznawany za bardzo trudny?

4 komentarze
Język polski jest w trzydziestce (miejsce 26) najczęściej używanych języków na świecie. Dla blisko 40 mln osób polski jest językiem ojczystym. Uznawany jest za jeden z najtrudniejszych języków świata. Jest też znana opinia, że to właśnie język polski jest najtrudniejszym językiem. Dlaczego? Między innymi dlatego, że jesteśmy bardzo konserwatywni. 

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>