niedziela, 14 sierpnia 2016

Polska jest piękna - 20 rzeczy w Warszawie, które warto zobaczyć latem

2 komentarze
W Warszawie nie można się nudzić. Jest tyle fantastycznych miejsc do zobaczenia! Znajdzie się coś dla tych aktywnych i dla tych, którzy wolą bardziej posiedzieć. Latem w Warszawie jest wiele imprez, na których warto być. Koncerty, warsztaty, pikniki i festiwale... Do wyboru, do koloru! Jeśli masz plan, aby w te wakacje poznać bliżej Warszawę, to koniecznie przeczytaj do końca,  bo dzisiaj podpowiem Wam kilka nietypowych miejscówek, w których warto się pojawić.
 1. Spacer po Bulwarach - Bulwary nadwiślane to jedno z lepszych miejsc na gorący i słoneczny dzień. Można spacerować, czując przyjemny chłód od wody, wylegiwać się na leżakach czy odwiedzić jedną z miejscówek (kawiarenek, restauracji i food trucków), które otwierają się tu latem. 
 2. Spacer po mieście z przewodnikiem - odbudowany po wojnie Muranów, Saska Kępa z unikatową architekturą i malownicza Olszynka Grochowska. W Warszawie jest wiele miejsc, które warto odkryć. Wieczorny spacer po Krakowskim Przedmieściu czy placu Zbawiciela, warto zamienić na wędrówkę po mniej znanych zakamarkach miasta. Warto zapuścić się na Pragę i zobaczyć piękne kapliczki schowane w podwórkach czy na Wolę, by przejść między wieżowcami i zobaczyć ostatnie przedwojenne kamienice. Większość tych miejsc pokażą wam przewodnicy i varsavianiści, którzy organizują wspólne spacery po ciekawych miejscach w Warszawie. 
 3. Rejs statkiem do Serocka - całodzienna wyprawa statkiem to idealny pomysł na jednodniową wycieczkę. Statek „Zefir” odbija od brzegu przystani na Kanale Żerańskim w piątki, soboty i niedziele o godz. 9.30 i wraca około godz. 18. W tym czasie płyniemy do Serocka, tam mamy dwie godziny przerwy. W międzyczasie, na pokładzie „Zefira” możemy korzystać z grill oraz bufetu z ciepłymi i zimnymi napojami. Bilet, w cenie 36 zł normalny i 18 zł ulgowy, można nabywać najwcześniej na dwa tygodnie przed rejsem. Warto pilnować tego terminu, bo bilety rozchodzą się bardzo szybko. 
 4. Wypad na drinka do klubu na dachu - The View na Spektrum Tower i Level 27 w Millennium Plaza to klubu na najwyższym poziomie. Ulokowane na ostatnim piętrze wieżowców przyciągają żądnych wspaniałej panoramy i imprezy w stylu raperów z amerykańskich teledysków. Warto wybrać się tam na drinka, szczególnie w czasie zachodu słońca. Ceny może nie należą do najniższych, a kolejki do wejścia są całkiem spore, ale wspaniała panorama miasta gwarantowana. 
 5. Największa zjeżdżalnia w Polsce - gigantyczna atrakcja stanęła na terenie Centrum Sportów 2 Wieże na ul. Kupieckiej 10 na Białołęce. Początek zjeżdżalni został umiejscowiony na wysokości 10-piętrowego wieżowca.
 6. Koncerty Chopinowskie - muzyka klasyczna to nic strasznego. Tym bardziej, gdy możemy jej posłuchać siedząc na zielonej trawie. Pięknych kompozycji Fryderyka Chopina, w wykonaniu wybitnych pianistów z całego świata, możemy słuchać w Łazienkach Królewskich. W każdą niedzielę, w południe oraz o godz. 16, przy pomniku Chopina, odbywać się będą plenerowe koncerty, na które wstęp jest wolny. Cykliczne spotkania z muzyką Chopina będą trwać aż do 25 września. 
 7. Knajpy na Ząbkowskiej - Ząbkowska jest od pewnego czasu kulturalno-rozrywkowym centrum Pragi. Jest tam wiele klimatycznych kawiarenek, modnych pubów i restauracji z pysznym jedzeniem. Kultowy jest chociażby pub W oparach absurdu czy bary oferujący słynne pyzy z Różyca. 
 8. Treningi na plaży - Pomost 511 czy La Playa - w każdym z tych miejsc odbywają się letnie treningi na plaży. Zajęcia fitnes, joga czy zumba. Propozycji jest niezwykle dużo, a najważniejsze że ćwiczenia są otwarte i każdy może wziąć w nich udział. 
 9. Filmowa Stolica Lata - w ostatni wtorek czerwca na Polu Mokotowskim wystartuje Filmowa Stolica Lata. Darmowe pokazy kina plenerowego będą organizowane w różnych miejscach Warszawy – w zeszłym roku były to aż 22 lokalizacje. Będziemy mogli oglądać zarówno hity ostatnich lat, jaki i bardziej ambitne propozycje filmowe. Akcja potrwa do 30 sierpnia. 
 10. Otwarte baseny - w Warszawie działa sporo odkrytych basenów. Na świeżym powietrzu przy blasku słońca możemy kąpać się m.in. przy Wale Miedzeszyńskim 345 (Baseny Kora), w Parku Kultury w Powsinie, w Parku Szczęśliwickim oraz w ośrodkach Inflancka w Śródmieściu, a także Moczydło na Woli. Wstęp kosztuje ok. 10-15 zł, osoby posiadające kartę Multisport mogą wejść za darmo. 
 11. Lake Park Wilanów - plaża, sporty wodne i leżaki. W Lake Parku w Wilanowie można wypoczywać jak nad morzem. Całodniowe wejście kosztuje 10 zł, dodatkowo możemy zakupić lekcję wakeboardingu, skimboardingu, flyboardingu, zagrać w siatkówkę plażową czy skorzystać z mini-spa. 
 12. Kolacja w przestworzach - Diner in the sky już raz gościło w Warszawie. Kolacji w przestworzach próbowali nasi redakcyjni koledzy i zgodnie przyznali, że było wspaniale. Tym razem specjalny dźwig, który wyniesie nas na 50 metrów w górę, będzie w Warszawie 2-4 września. Za kolację, z zależności od menu, zapłacimy od 183 zł do 389 zł. 
 13. Plaża przy PKiN - prawdziwa plaża z prawdziwym piaskiem - przywiezionym znad morza oraz boiska do gry w siatkówkę i piłkę plażową powstaną w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. Będziemy mogli wylegiwać się na leżakach oraz brać udział w imprezach. Latem będzie gościł tam teatr letni oraz różnego rodzaju targi. Plaża będzie otwarta do połowy września. 
 14. Wyprawa rowerowa - nawet nie potrzebujemy własnego roweru, żeby wybrać się na przyjemną wyprawę wzdłuż Wisły czy do lasu Kabackiego. System Veturilo pozwoli nam na wypożyczenie jednośladu, a nasz przegląd spowoduje, że wybierzecie najkorzystniejszą dla was trasę. 
 15. Wydarzenia na placu Defilad - przez trzy miesiące odbywać się będą koncerty oraz wydarzenia organizowane przez stołeczne fundacje i stowarzyszenia. Teatr Studio wystawi też wspólny stół, obok którego porozstawiane będą miejskie meble oraz zieleń. 
 16. Wyjście do muzeum - Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Powstania Warszawskiego czy Muzeum Warszawskiej Pragi. W stolicy jest kilkanaście miejsc godnych uwagi. Jeżeli jeszcze w nich nie byliście, nie ma na co czekać. Tym bardziej, że każda placówka jednego dnia otwiera swoje drzwi szeroko dla mieszkańców i zaprasza ich za darmo. Warto sprawdzić, którego dnia wstęp do danego muzeum jest darmowy. 
 17. Targ Śniadaniowy - przez całe wakacje w Warszawie odbywają się targi śniadaniowe. W parkach, na skwerach i placach rozstawiają się wystawcy oraz małe knajpki. Zamiast samemu przygotowywać śniadanie, możemy zjeść coś na świeżym powietrzu. Wystarczy wybrać odpowiednie wydarzenie i możemy w miły sposób spędzić przedpołudnie. 
 18. Las Kabacki - wystarczy pojechać metrem do ostatniej stacji a już znajdujemy się w spokojniejszym miejscu. Stąd tylko kilka chwil do Lasu Kabackiego. To miejsce wyjątkowe, które warto odwiedzić pieszo, rowerem lub z grillem.
 19. Warszawskie Wielokulturowe Street Party - egzotyczne tancerki, ekscentryczna muzyka i wspaniała sztuka kultura narodów, które na co dzień mieszkają w Warszawie. Od kilku lat wydarzenie połączone jest z wielkim ulicznym pochodem różnorodnych mieszkańców, którzy przebierają się w tradycyjne stroje ze swoich regionów świata. Warto posmakować ich kuchni, posłuchać muzyki czy obejrzeć produkcję filmową. Wydarzenie odbędzie się pod koniec sierpnia. 
 20. Night Skating - rolki nocą po ulicach Warszawy? Proszę bardzo. Co pewien czas organizowane są wspólne przejazdy zakamarkach stolicy. W tym roku Night Skating obchodzi pięciolecie istnienia i z tego względu zapowiada jeszcze więcej wydarzeń.

2 komentarze

 1. Super podpowiedź!, Zwiedziliśmy z mężem już parę miejsc z "Twojej" listy,ale już wiemy co dalej.Pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>