środa, 29 marca 2017

7 zasad, które łączą milionerów

3 komentarze
Podobno jeśli będziesz podążać za strategią tych, którzy odnieśli sukces finansowy oraz zaczniesz działać, masz szansę zostać milionerem. Steve Siebold, w swojej książce "How Rich Poeple Think" pytał o codzienne zwyczaje ponad 1300 najbogatszych ludzi świata. Znalazł 7 wspólnych elementów, które łączą milionerów. Chcesz je poznać? To zapraszam do dalszej lektury!
 1. Pieniądze mogą rozwiązać większość problemów - najbogatsi patrzą na pieniądze jak na rzecz, która może zapewnić im wolność, szanse, możliwości czy spokój. I nie boją się przyznać, że duże środki finansowe pozwalają im rozwiązać większość problemów. Oni wiedzą, że pieniądze są narzędziem. Najbogatsi wiedzą też, że jeśli nie jesteś szczęśliwy bez pieniędzy, to nie będziesz też szczęśliwy z nimi. Mają one niewiele wspólnego z poczuciem szczęścia, ale jednocześnie są jednym z najważniejszych narzędzi w życiu. UWAGA - większość ludzi traktuje pieniądze jak wroga, a powinno jak jednego z najlepszych sprzymierzeńców. 
 2. Bogacenie się ma niewiele wspólnego z edukacją - milionerzy, którzy sami doszli do sukcesów, wiedzą jedno: bogactwo nie jest zależne od inteligencji, ale od skupienia i wytrwałości. Budowanie fortuny niekoniecznie musi oznaczać bycie bardziej inteligentnym niż wcześniej. W bogaceniu się chodzi o to, by wiedzieć, czego się chce oraz być w pełni skupionym na zdobywaniu tego, niezależnie jak dużo pracy trzeba w ten cel włożyć. To proste, chociaż nie łatwe:) Bogaci ludzie rzadko kiedy kładą nacisk na formalną edukację, ale doceniają moc permanentnego uczenia się, już dawno po tym, jak wyjdą z ostatniej szkoły. Wejdź do domu bogatej osoby. Jedną z pierwszych rzeczy, jakie zobaczysz, będzie spora biblioteka książek, których bogaci używają, by odnosić sukces.
 3. Jeśli robisz to, co kochasz, pieniądze podążą za Tobą - najbogatsi podążają za swoimi pasjami. Większość ludzi myśli o tym, ile mogą dostać pieniędzy za zrobienie czegoś, podczas gdy bogaci myślą, jak zarabiać pieniądze na tym, co kochają. Zamiast skupiać się na pracy, która ma Ci przynieść jak najwięcej zysków, skup się na tej, która ma największy potencjał, by wypełniać Twoje potrzeby. Jak już ją znajdziesz, włóż w nią całe serce i duszę, wtedy zostaniesz jednym z najlepszych ludzi w swojej branży. Nagrodą za to będzie nieprzeciętne bogactwo.
 4. Nie musisz mieć pieniędzy, żeby zbić majątek - mit, jakoby trzeba było posiadać pieniądze, by je zarabiać, jest co najmniej ograniczający, a w najgorszym wypadku szkodliwy. By zyskać fortunę i sukces, należy skupić się na kreatywnych, innowacyjnych pomysłach. Często powstają one np. na skutek braku pieniędzy. Większość z nas jednak jest tak skupiona na źródle pieniędzy, że ignoruje swoje pomysły. Gdy te będą naprawdę dobre, bez problemu sięgniesz po pieniądze innych ludzi. 
 5. Pieniądze nie przyjdą same - musisz je gonić - żadna zewnętrzna siła nagle Cię nie odkryje, nie oszczędzi za Ciebie ani nie uczyni Cię bogatym. Jeśli chcesz mieć dużo pieniędzy, zbuduj swój własny statek. Nikt nie przyjdzie Cię uratować. Bogaci ludzie wyznaczają sobie konkretne cele finansowe i rozpisują jak je zrealizować. W tym czasie klasa średnia... czeka i nie podejmuje żadnych działań. 
 6. Najszybsza droga do fortuny to samozatrudnienie - przeciętni ludzie wybierają, by płacono im za czas spędzany na pracy - czy to w formie stawek godzinowych, czy miesięcznych. Tymczasem bogaci zazwyczaj to osoby samozatrudnione, które same decydują, ile zarobią. Oczywiście, jest wielu bogatych ludzi, którzy również liczą sobie za godzinę. Ale dla większości to najwolniejsza droga do bogactwa, promowana jako najbezpieczniejsza. Z kolei samozatrudnienie to najszybsza ścieżka do sukcesu finansowego. Wiele osób gwarantuje sobie przeciętne życie finansowe, pozostając w pracy ze skromną pensją regularnymi, rocznymi podwyżkami...
 7. Bogacenie się to proces wewnętrzny - każdy może być bogaty. - Sekret od zawsze jest ten sam: myśleć. Bogacenie się wynika z tego, jak myślisz i w co wierzysz odnośnie zarabiania pieniędzy. Najlepiej zacząć ten proces od... studiowania nawyków i zachowań bogatych ludzi. Zatem, przestań sobie wmawiać, że bogacenie się jest poza Twoją kontrolą. Prawda jest taka, że to wewnętrzny proces.
Wpis na podstawie KLIKNIJ W LINK

3 komentarze

 1. Widzę, że muszę wiele zmienić w sposobie myślenia ;-)
  Pozdrawiam,
  Żaneta z www.epokadumania.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żaneta, życzę powodzenia w zmianie nawyków! Trzymam kciuki za pierwszy milion! :)

   Usuń
 2. Ja myślę, że nie edukacja, a umiejętność zarządzania pieniędzmi są drogą do bogactwa. Jeśli ktoś nie umie umiejętnie zarządzać 1000 zł to nie będzie umiał też zarządzać 1000 000 zł... Ponadto mamy system edukacji taki który niszczy kreatywność, wpaja dzieciakom że muszą iść do pracy, zamiast tą pracę tworzyć. Warto zwrócić uwagę na to że Gates, Jobs czy Zuckerberg porzucali edukację ponieważ ich ograniczała, nie pozwalała na poświęcenie się swoim pasjom i budowie biznesu...

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>