wtorek, 14 marca 2017

8 rad, które pomogą utrzymać porządek w garderobie

Brak komentarzy
Wiosna to doskonały moment na gruntowne porządki w szafie. Zmiana sezonu, przeszkadzająca już ilość ciepłych swetrów na półkach, a do tego nieśmiało pojawiające się słońce... Idealnie poukładane ubrania i porządek w szafie to marzenie każdej kobiety. Zanim zabierzesz się za sprzątanie, przeczytaj ten wpis. Dzięki temu porządki w szafie nie będą takie straszne! 
  1. Pozbądź się rzeczy, których nie nosisz - dlaczego? Bo Twoja szafa nie jest z gumy! Nie nosisz, bo za duże, za małe, zniszczone lub zupełnie niemodne - pozbądź się!
  2. Posegreguj rzeczy według koloru lub fasonu - postaraj się usystematyzować ubrania w swojej szafie według najbardziej odpowiadającego Ci klucza. Możesz poukładać rzeczy według typów: spódnice, spodnie, T-shirty etc., posegregować je według okazji: ubrania do pracy, na imprezę, ważne okazje lub kolorów. Dzięki temu szybciej znajdziesz rzeczy, których potrzebujesz 
  3. Zainwestuj w wieszaki - jeśli masz taką możliwość, staraj się ubrania takie jak sukienki, spódnice, koszule, marynarki trzymać na wieszakach. Dzięki temu nie tylko zwiększysz ilość miejsca w szafie, ale także oszczędzisz czas na prasowaniu. 
  4. Buty przechowywuj w pudełkach - nie wyrzucaj pudełek po butach, dzięki temu unikniesz niepotrzebnego bałaganu.
  5. Uporządkuj półki - nie wszystkie ubrania muszą wisieć na wieszakach. T-shirty, swetry czy dżinsy przechowuj na półkach. Żeby ubrania nie mieszały się ze sobą, zainwestuj w specjalne przegródki. Dżinsy możesz zrolować - dzięki temu zaoszczędzisz na miejscu oraz unikniesz zagnieceń. Ja roluję też koszulki na ramiączkach.
  6. Uporządkuj dodatki - szaliki czy paski powieś na wieszaku. Możesz też przykleić specjalne haczyki na wewnętrzne drzwi od szafy, dzięki czemu zyskasz dodatkowe miejsce. 
  7. Zamontuj światełko w szafie - nie możesz niczego znaleźć w szafie, bo jest tam zbyt ciemno? Kup małą lampkę na baterię, którą przykleisz w wybranym przez siebie miejscu.
  8. Stawiaj na jakość a nie na ilość - jakość to najpilniej strzeżony sekret kobiet z klasą. W kobiecej garderobie obowiązuje zasada "nie widzisz-nie nosisz", dlatego też nasza szafa powinna odznaczać się niewielką ilością, idealnie dobranych ubrań.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>