sobota, 27 stycznia 2018

Berlin - miasto, w którym runął mur

Brak komentarzy
Berlin to miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na bliską odległość jest atrakcyjnym celem podróżniczym dla turystów z Polski. Możemy wybrać się tam tylko na weekend i całkiem sporo w tym czasie zwiedzić. Wiedziałam, że Berlin oferuje bogate nocne życie (ale nie tego szukałam), różnorodność dzielnic (to już bardziej), ma pełne eksponatów muzea i niespójną architekturę. Ale to, co najbardziej mnie interesowało, to historia, która w Berlinie wygląda zza każdego rogu. Pokażę Wam kilka miejsc, które warto odwiedzić.

Alexanderplatz - ta oaza berlińskiego życia nocnego lat 20. w czasach zimnej wojny stanowiła wizytówkę bloku wschodniego. Położony w centrum miasta, łatwo dostępny i znajdujący się blisko innych ważnych atrakcji Alexanderplatz jest świetną bazą wypadową do zwiedzania reszty miasta.
Wieża telewizyjna - to najwyższy budynek w całym Berlinie – widać ją prawie z każdego miejsca w mieście. Za najtańszy bilet wstępu do wieży telewizyjnej dla osoby dorosłej zapłacisz 13 EUR. Całkiem tanio jak na najlepszy punkt widokowy na Berlin!
Brama Brandenburska - znajdująca się na ulicy Unter den Linden, w pobliżu Reichstagu i Pomnika Pomordowanych Żydów Europy Brama Brandenburska to pomnik zwycięstwa – dawniej w czasach wojny, dziś w czasach jedności. 

Reichstag - budynek niemieckiego parlamentu jest symbolem berlińskiej architektury. Modernistyczna, szklana kopuła, która zdobi neobarokowy gmach, otwarta jest dla zwiedzających – Reichstag oferuje niezapomniany widok na miasto!
Plac Poczdamski, niegdyś pozostałe po wojnie pobojowisko, jest aktualnie miejscem, w którym znajdują się wysokiej klasy hotele i mają miejsce premiery filmowe (w tym w systemie IMAX). Tuż za rogiem znajduje się Filharmonia Berlińska.
Gendarmenmarkt - na historycznym placu Gendarmenmarkt stoi dom koncertowy (Konzerthaus). Otaczają go dwie katedry – do Katedry Niemieckiej wejdziesz za darmo, natomiast bilet wstępu do starszej Katedry Francuskiej kosztuje 3 EUR.
Kiedy się tam wybrać?
Jeśli nie odstraszają Cię tłumy, przyjedź do Berlina latem – to właśnie wtedy ulice miasta tętnią życiem. Jeśli znajdziesz się tam w niedzielę, będziesz mieć okazję wpaść na jeden z tamtejszych pchlich targów. 
Gdzie się zatrzymać? 
Każda dzielnica Berlina ma swój własny charakter. Charlottenberg jest dość jaskrawy. Nieco modniejszą alternatywą jest Mitte. Prenzlauerberg jest zamieszkiwanym przez młode rodziny kawiarnianym zagłębiem. Schoeneberg jest znany z klubów i barów dla homoseksualistów. Friendrichshain i Kreuzberg również mają sporo nocnych atrakcji, choć nie zawsze są one wysokiej klasy! 
Jak się poruszać po Berlinie? 
W Berlinie dostępne są pociągi, tramwaje, taksówki i autobusy. Na wielu stacjach kolejowych nie ma kas – bilety kupuje się w automacie. Z tego powodu wielu turystom wydaje się, że pociągi są darmowe – uwaga, grzywna za jazdę bez biletu wynosi 40 EUR! Program Berlin WelcomeCard pozwala bezpłatnie podróżować po Berlinie i Poczdamie przez 2 do 5 dni; dzięki niemu dostaniesz również zniżkę w wielu restauracjach oraz atrakcjach turystycznych, takich jak Berlińskie Lochy.

Jeśli chcecie obejrzeć więcej zdjęć i zobaczyć co dokładnie zobaczyłam w Berlinie, zapraszam Was TUTAJ.



Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>