niedziela, 12 kwietnia 2015

6 zalet jazdy na rowerze,
czyli wsiądź na rower!

5 komentarzy
Wiosna to idealny czas, aby przesiąść się na rower. Dni są coraz cieplejsze, słońce przyjemnie przygrzewa. Zatem wsiądź na rower już dzisiaj! Zapomnij więc o aucie czy komunikacji miejskiej. Dzięki niemu nie tylko przyczynisz się do ochrony środowiska, lecz także wpłyniesz pozytywnie na swoją sylwetkę i stan ducha. Spalisz kalorie, zaoszczędzić czas i uaktywnisz hormon szczęścia!
Zalety jazdy na rowerze:
 1. SPALISZ KALORIE - regularna jazda na rowerze pozwoli ci spalić mnóstwo kalorii i zadbać o ładną, wyrzeźbioną sylwetkę. Podczas 30 minut jazdy spalisz aż 187 kalorii. Po takiej porannej przejażdżce bez wyrzutów sumienia możesz sięgnąć po ciastko do herbaty.
 2. KORZYSTNIE WPŁYWA NA ZDROWIE - zwłaszcza na serce i płuca, przeciwdziała zakrzepom, wzmacnia kręgosłup, spala tłuszcz, wyrabia sylwetkę i kondycję.
 3. POBUDZISZ PAMIĘĆ - przejażdżka rowerem dotleni organizm, a także pobudzi do działania pamięć. Adrenalina, która wytwarza się podczas jazdy na rowerze, wpływa na pracę mózgu. Na dodatek podczas jazdy na rowerze organizm wydziela hormon szczęścia! Będziesz mieć dobry humor przez cały dzień.
 4. ZAOSZCZĘDZISZ CZAS - zapomnij o korkach. Kiedy porzucisz samochód i wsiądziesz na rower, możesz śmiało podróżować ścieżkami rowerowymi. Do pracy, na spotkanie czy zakupy dojedziesz znacznie szybciej.
 5. POBUDZISZ ORGANIZM - jazda rowerze wpłynie na twoją kondycję, a dodatkowo pozwoli ci wyeliminować kawę z codziennej diety. Będziesz pobudzona po porannej jeździe i kawa nie będzie ci potrzebna.
 6. INNE DOBRE POWODY - rower nie hałasuje i nie emituje spalin do atmosfery. Rower jest tani w utrzymaniu. Jadąc rowerem poza miastem jesteśmy bliżej natury, którą możemy podziwiać.
Ale uwaga - z rowerem, jak z każdym sportem, należy uważać, by nie przesadzić. Jeśli rowerowe wycieczki za miasto przeistaczają się w rowerowe treningi, zamiast zgrabnych łydek możesz nabawić się umięśnionych nóg wyczynowego kolaża. Należy też zachować rozwagę jeśli wsiadasz na rower po długiej przerwie. Niewprawiony organizm na rowerowy wysiłek może zareagować popularnymi "zakwasami". Aby tego uniknąć po prostu na kilka dni przed zaplanowaną trasą wykonaj w domu kilka rozciągających ćwiczeń. Warto też pamiętać o prawidłowej postawie na rowerze. Najbardziej wskazana jest postawa wyprostowana (kierownica dosyć wysoko), cały ciężar ciała ma opierać się na siodełku.
Zdjęcia: stylowi.pl

5 komentarzy

 1. Dodatkowo mamy dzienną dawkę ćwiczeń zapewnioną. Jazda rowerem jest dużo przyjemniejsza, niż np. słuchanie rozmów w zatłoczonym autobusie :-)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie http://zzyciaannyt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Zatłoczony autobus przy rowerze nie ma szans :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Ja już przesiadłem się z autobusu na rowerek i polecam. Powiem Wam kochani ,że nawet po 8 godzinach pracy ,a pracuję na stojąco rower to sama przyjemność. A na koniec dnia śpię jak zaczarowany :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super! Ja mam dość blisko do pracy, bo niecałe 3 km i chodzę. O zaletach jazdy rowerem do pracy będzie specjalna grafika. Zapraszam do śledzenia nowych postów :)

   Usuń
 3. potwierdzam :)

  kilka słów na http://ourhappylive.pl/zalety-roweru/

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>