niedziela, 6 grudnia 2015

Dziękuję Tato, że jesteś...

2 komentarze
Mój tata jest wspaniałym człowiekiem! Dzięki niemu mam pasję, która kieruje moim życiem i daje mi siłę i wiarę w siebie. Pokazał mi ważne ideały, choć sam nie jest idealny i czasami jest słaby (jak i mnie się zdarza). Kocham go bardzo. Wiem, że pracował ponad własne siły, żeby mi i rodzeństwu niczego nie brakowało, i zawsze chciał dla nas lżejszego życia, niż miał on sam. Zawsze chciał dla nas dobrze. Zawsze miał dobre rady i zawsze mogliśmy liczyć na jego uśmiech. Pamiętam nasze rozmowy i zdanie, które mi powtarzał w moim nastoletnim życiu: "Pamiętaj dziecko, nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie spotkasz kogoś ważnego w swoim życiu, bądź zawsze przygotowana na to spotkanie."
W dzisiejszym świecie dość często mężczyzna schodzi znaczeniowo jakby na drugi plan: kobiety doskonale radzą sobie w sytuacjach dotychczas „męskich” - prowadzą poważne firmy, wychowują samotnie dzieci, są odważne, zaradne, przedsiębiorcze. Czy zatem przeżywamy coś w rodzaju kryzysu mężczyzny? Czy najlepsza matka może zastąpić dzieciom ojca?
Moim zdaniem - NIE. Kobieta zawsze widziana jest jako ta, która więcej czuje - widzi sercem i dzięki której może się dziać wiele dobrego. W wielu domach głową, rękami i sercem jest matka. Mężczyzna jest nieobecny - nawet gdy nie musi pracować ponad normę. Tymczasem ojciec jest rodzinie niezmiernie potrzebny. Nie tylko powinien troszczyć się o byt rodziny i o wychowanie dzieci, ale nieoceniona jest też jego zwyczajna obecność w domu. Powszechnie wiadomo, że gdy dziewczynce zabraknie w wychowaniu ojca, to trudno jej potem normalnie ułożyć sobie dorosłe życie. Ojciec jest najważniejszym nauczycielem dziecka, dającym mu poczucie bezpieczeństwa, które jest naturalnym i podstawowym bodźcem jego rozwoju. Jest autorytetem i odnośnikiem życiowym zarówno dla syna, jak i dla córki. Oczywiście, od strony wychowawczej dzieciom potrzebna jest obecność matki i ojca, potrzebna jest miłość rodziców do siebie nawzajem i do dzieci.
Ja miałam szczęście. Nie brakowało mi ani rodziców, ani miłości. I tego życzę wszystkim dzieciom - tym małym i tym większym też. A jeżeli macie już to szczęście, to pamiętajcie o swoich rodzicach, dbajcie o nich i miejcie dla nich czas...
Zapraszam Was do obejrzenia filmu, który przedstawia, jak ważną osobą w życiu dziewczynki jest ojciec. 

Father and Daughter - treip - Vimeo:

Składam Cię ze swojej niepamięci.
Ze wspomnień próbuję wydobyć Twoją dumę, bo przejechałam rowerem kilka metrów,
a przy wierszu na dzień ojca zapomniałam tylko jednej zwrotki.
Szukam Twojej obecności, kiedy pierwszy raz przekraczałam próg szkoły;
wzruszenia, gdy odbierałam ostatnie świadectwo.
Wypatruję Twojego gniewu,
bo ktoś miał odwagę złamać mi serce i troski na widok tego jak płaczę.
Pielęgnuję w sobie obraz Twoich nieprzespanych nocy, pracy ponad siły…
Przecież nie mogło mi niczego zabraknąć.
W końcu, a może przede wszystkim, patrzę na to jak traktowałeś mamę
- nigdy nie wątpiła, że jest tą jedną i najważniejszą.
Tęsknię do tego, jak mówiłeś, że jestem piękna, mądra i ważna.
Potrzebuję tego zwłaszcza teraz, bo mnie samej coraz trudniej w to wierzyć.
Potrzebuję Cię Tato...

2 komentarze

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>