środa, 30 grudnia 2015

Moda sylwestrowa okiem Stylistki IKW

Brak komentarzy
Zbliża się Sylwester... I znów większość z nas stanie przed kłopotliwym pytaniem „Co na siebie włożyć?”. Moda zmienia się z roku na rok i trudno za nią nadążyć, a przecież każdy chce wyglądać pięknie i stylowo w tę jedyną noc w roku…

Wpadać w panikę czy nie…???
Otóż,  zdecydowanie nie wpadać. Trzeba pamiętać, że są rzeczy, które nigdy się nie starzeją i zawsze robią wrażenie, a najważniejszym jest odnaleźć swój własny, niepowtarzalny styl i z wyczuciem wybierać (ale nie tylko to, co nowe = przemijające). Nie trzeba bacznie śledzić najnowszych trendów i co sezon wymieniać ubrań, bo ten czy inny kolor nie pojawia się już tak często na wybiegach. Są rzeczy, które nigdy się nie starzeją i zawsze robią wrażenie, a najważniejszym jestodnaleźć swój własny, niepowtarzalny styl i z wyczuciem wybierać co nowe i przemijające. 
  • „Skromność, zadbany wygląd i dobry gust to trzy fundamenty mody, które nie mogą być kupione”, jak mawiał Dior. I rzeczywiście, jeśli obserwujemy wszystkie damy tego świata, wyróżniają się one prawdziwą skromnością, bo naczelną zasadą dobrego stylu jest „mniej znaczy więcej”.
  • „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko zaniedbane”- to słowa – Chanel. Możemy założyć najpiękniejszą suknię, ale jeśli będziemy zaniedbane, cały czar pryśnie. Każda stylowa kobieta wie, że naczelną zasadą powinna być schludność. Starannie wypielęgnowane paznokcie, ułożone włosy i twarzowy, nie nachalnie krzykliwy makijaż stanowią nieodzowny element idealnej stylizacji. 
Kiedy już znamy te najważniejsze prawdy możemy przystąpić spokojnie do doboru odpowiedniej kreacji. Ale czy są jakieś ubrania, które nie wychodzą z mody? Oczywiście! 
Najbardziej znaną, a jednocześnie efektowną klasyką gatunku pozostaje mała czarna. Wariacji na jej temat może być nieskończenie wiele i to od nas zależy, którą wybierzemy. Wykończona delikatną koronką będzie romantyczną, a jednocześnie szalenie zmysłową kreacją. Z odkrytymi plecami ujawni naturę kusicielki, a skromna pod szyję rozpali zmysły tajemnicą. Znana sieciówka MOHITO  stawia w tym roku na małą czarną.
Jeśli jednak w Sylwestra chcemy pokazać się w czymś odważniejszym, możemy wybrać czerwień. Czerwień od lat zawzięcie konkuruje z czernią o miano królowej. Kolor pasji, miłości, żądzy – z pewnością odpowiedni dla kobiety z temperamentem, lub takiej, która chce nabrać pewności siebie. Przyciąga spojrzenia i przyprawia o szybsze bicie serca. Ale uwaga! Jeśli decydujemy się na czerwoną kreację musimy bardzo uważać z dodatkami – lepiej, żeby stanowiły dla niej tło, a nie próbowały z nią konkurować.

A co mówią trendy 2015/2016?
  • Są atrakcyjne tak dla miłośniczek klasycznej elegancji, jak i amatorek tradycyjnej konwencji, które uważają, że powitanie Nowego Roku bez błysku cekinów i brokat nie ma racji bytu. 
  • Trafionym i modnym wyborem będzie jeśli sięgniesz po: koronkę, tiule , prześwity, cekiny, metaliczny materiał, czerń, złoto boho, biel i szarości.

Najważniejsze zasady makijażu i fryzury:
Również w makijażu istnieją zasady, które nigdy się nie starzeją. Zadaniem makijażu jest podkreślenie urody, a nie zrobienie z nas sztucznego tworu. Oczywiście, w wersji wieczorowej musi być nieco mocniejszy, ale przesada nie jest wskazana. Dobrym i wiecznie modnym pomysłem są czerwone usta – eleganckie, zmysłowe i bardzo kobiece. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli intensywnie pomalujemy usta, powinnyśmy skromniej podkreślić oczy i odwrotnie – mocny makijaż oczu nie powinien iść w parze z bijącą po oczach szminką. Dla tych, które nie lubią pomadek świetnym rozwiązaniem jest błyszczyk – sprawia, że kobieta wygląda młodo i świeżo.
Jeśli chodzi o fryzurę, to pomysłów jest nieskończenie wiele, ale zasada jedna – włosy nie są hełmem, dlatego nie przesadzajmy ze środkami utrwalającymi fryzurę, żeby efekt nie był komiczny.
Niezwykle ważnym dopełnieniem każdego stroju są perfumy. Dziś możemy wybierać z tysięcy różnych zapachów, ale najważniejsze, żeby podobał się nam, bo, jak się okazuje to wcale nie wzrok, ale właśnie węch decyduje o pierwszym wrażeniu. Bądźmy sobą – skropmy się perfumami, które odpowiadają naszej osobowości i bawmy się szampańsko!

Autor: Izabela Kędzierska - Woźniak z Na Stylowo

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>