piątek, 1 stycznia 2016

Te 5 postanowień noworocznych odmieni Wasze życie!

Brak komentarzy
Jaki będzie rok 2016? Na pewno inny, ale może też być lepszy. I można je zmienić prostymi 5  krokami. Wprowadzenie tych 5 zmian może spowodować, że wszystko będzie szło po Waszej myśli, efekty Waszej pracy będą coraz bardziej spektakularne, a wieczorem zamiast zmęczenia poczujecie zwyczajnie zadowolenie. Chcecie się przekonać? 
Jeżeli tak, to podpowiem Wam, jak tego dokonać. I wcale nie potrzeba do tego długiej listy postanowień noworocznych ani rewolucji w naszym życiu. Wystarczy, że mamy plan i zamierzamy realizować go skrupulatnie. Wybieramy tylko 5 postanowień, podchodzimy do nich z energią i z rozsądkiem. Bo do utrzymania noworocznych postanowień nie jest nam niezbędna silna wola, ale  ważna jest: gotowość i motywacja do zmiany, realizm (zmiany muszą być możliwe do realizacji przez nas, biorąc pod uwagę rozmaite ograniczenia), wytrwałość (zwłaszcza wtedy, gdy wkładamy sporo wysiłku, a dłuższy czas nie widać jeszcze efektów), i właściwe podejście do porażek (np. jednorazowa rezygnacja z codziennego biegania nie oznacza, że w takim razie całe postanowienie na nic i należy porzucić dalsze próby poprawy kondycji). 
Chińskie powiedzenie mówi, że nawet stumilowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Ja, zapraszam Was w podróż, którą zaczynamy już po przeczytaniu tego tekstu:). Zapraszam do zapoznania się z planem tej "podróży" i jeżeli przyjmiecie moje wyzwanie, to życzę Wam powodzenia w realizacji tych postanowień.
Bądźmy bardziej aktywne (i mówmy o tym głośno)
To jedno z najbardziej elektryzujących wyzwań. Wymagające, ale i najskuteczniejsze, kiedy chcesz mieć w sobie dużo energii. Sport, szczególnie ten regularnie uprawiany, im więcej energii pożera - tym więcej jej oddaje. Szczególnie, kiedy dostrzegamy jego wagę (nie tylko fizyczną), bo owszem pięknie kształtuje sylwetkę, ale i stanowi auto napęd dla ducha. Dlatego chcemy angażować się w sport jeszcze częściej i jeszcze bardziej. Inspirujemy się kobietami aktywnymi (np. Ewa Chodakowska lub Anna Lewandowska - obie Panie świetnie motywują do pracy i podają gotowe propozycje treningów oraz przepisy fit). Warto swoim postanowieniem podzielić się z innymi, np na FB - wtedy nasza wewnętrzna umowa przestaje być tak ulotna. Bo zobowiązuje. A przy okazji może uda się poderwać z kanapy kilka koleżanek? W końcu w grupie raźniej.
Zobaczmy w tym roku min. 1 miejsce, w jakim jeszcze nas nie było
To, co jest pewne, to to, że świat nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. To studnia wrażeń bez dna, do której nie potrafimy przestać zaglądać. Dzięki podróżom perspektywa się nam poszerza, a uśmiechy nie schodzą z twarzy przez długi, długi czas. Warto więc postawić każdego roku stopę w chociaż jednym nowym miejscu. Niekoniecznie na końcu świata.
Zamień kawę na świeże soki
Kawa - co tu dużo mówić... Uwielbiamy ją. W przeciwieństwie do naszych organizmów, które niezupełnie bez szwanku wychodzą z kilkuletniego przyzwyczajenia, którym jest kawa - a czasem dwie - dziennie. Jednak dobrze jest z rana poczuć orzeźwiający aromat. Dlatego, zamieńmy ją na świeżo wyciskane soki. Zapach obieranej pomarańczy roznoszący się po mieszkaniu ma równie ożywczy zapach co kawa parzona o poranku.
Poczujcie się komfortowo same ze sobą
Doceniaj swoje ciało, ufaj mu, nie traktuj się zbyt surowo, a jednocześnie nie przestawaj stawiać przed sobą wyzwań. Wpadajcie na mój blog - obiecuję, że będę pomagać Wam moimi tekstami :)
Niepowodzenia obracajmy w motor do działania
Psychologowie mówiąc o noworocznych postanowieniach zwracają uwagę na jedną bardzo ważną rzecz - sztuką jest w nich wytrwać mimo potknięć. Łatwo załamać ręce i starać się zapomnieć. Trudniej zacisnąć zęby i iść dalej. Wtedy wykorzystać trzeba wszystkie swoje motywacje, wskrzesić je w sobie na nowo, uśmiechnąć się do siebie w lustrze i zabrać się do pracy, bo nic nie daje takiego powera, jak zadowolenie z samej siebie. 
Spróbujecie tych postanowień razem ze mną?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>