piątek, 15 stycznia 2016

W SIECI - profilowe wideo na Facebooku

Brak komentarzy
Krótki filmik jako zdjęcie profilowe na Facebooku? To nie żart. Facebook właśnie wprowadził do użytku nową funkcję. Otóż umożliwia ona dodawanie krótkiego filmiku, bądź animacji GIF jako własnego zdjęcia profilowego. Aktualnie opcja ta jest możliwa tylko w przypadku Użytkowników Apple.
A jak zrobić interesujące wideo profilowe? Wystarczy kilka minut zabawy ze świetnym narzędziem, a efekt naprawdę może zachwycić. Poniżej krótki poradnik.
Krok 1: Co ma się ruszać?
Proste, trywialne, niepotrzebne? Nie, to pytanie wcale takie nie jest. Zanim zabierzecie się do robienia filmu, zdecydujcie się na to, jaki element ma się ruszać, a który powinien być stabilny.
Krok 2: Statyw to podstawa
Zdjęcia najlepiej wykonać aparatem umieszczonym na statywie tak, aby jakość była taka jak należy, a zdjęcie wyróżniało się na tle innych. Nagrajcie krótki filmik wideo, w którym pokażecie to, co ma się ruszać. Koniecznie zadbajcie o jak najlepszą wersję filmu – w końcu perfekcyjne profilowe to podstawa! Świetnie wyglądają powiewające na wietrze włosy, bańki mydlane czy tak jak pokazane w filmie wyżej, lejące się piwo, kawa czy kręcące się koło.
Krok 3: Edycja w Cinemagraph
Cinempagraph to świetne narzędzie do tworzenia animacji, o których mowa. Chodzi o zapętlanie animacji, w której tylko część jest ruchoma. Co najważniejsze, nie ma konieczności ciągłego „replay’u”, bo animacja odtwarza się automatycznie. Jak więc edytować film w Cinemagraph?
  • ustawcie długość filmu, biorąc pod uwagę ruchomy element zdjęcia
  • użyj pędzla do maskowania fragmentu, który będzie ruchomy
  • teraz przyszedł czas na ustawienie typu zapętlania, szybkości oraz płynnego przejścia. W tym wypadku można wybierać pomiędzy opcją Bounce a Repeat. Czym się różnią? Opcja Bounce pozwala na animację od początku do końca i od końca do początku, z kolei Repeat to, jak sama nazwa wskazuje, ciągłe powtarzanie animacji od początku do końca
  • można dodać do zdjęcia również filtry
  • ostatni krok to eksport Cinemagraphu do 6-sekundowego wideo, które będzie dostępne w rolce zdjęć i możliwe do umieszczenia na Facebooku
Krok 4: Udostępniaj i wzbudzaj zazdrość innych
Kiedy już wyeksportujecie wideo i pojawi się ono w Waszej rolce zdjęć, możecie udostępnić je na swoim profilu Facebookowym. I oczywiście wzbudzać zachwyt (i pewnie zazdrość:)) u innych użytkowników. Powodzenia!
Źródło: http://marketinglink.pl/jak-stworzyc-epickie-wideo-profilowe-na-facebooku/

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>