sobota, 13 lutego 2016

Mów do mnie jeszcze... - 8 bardzo ważnych zdań

5 komentarzy
Słowa mają moc. Mogą ranić, dodawać otuchy, mogą też pomóc w odnalezieniu w sobie źródła wewnętrznej mądrości i piękna, zaufania do siebie i do świata. Słowa potrafią też wzmacniać, dodawać nam wiary, skrzydeł, ale potrafią również zranić tak dotkliwie, że pamiętamy je do końca naszych dni. Dlatego, warto zwracać uwagę na to co mówimy (zwłaszcza w złości), aby nie urazić rozmówcy.
Skoro wiemy, że słowa mają moc i tak mocno oddziaływują na ludzką psychikę, to możemy zrobić z tego pożytek. Poniżej przedstawiam Wam 8 bardzo ważnych zdań, które mają wielką moc :) Te zdania budują i wzmacniają relacje. Postarajcie się ich często używać, a zauważycie jak wiele zmienią na lepsze. 
 1. Kocham cię. Zbyt banalne? Niekoniecznie. Miłość jest ważna dla każdego, jedni się do tego przyznają, inni próbują przed sobą ukryć to pragnienie. 
 2. Cieszę się, że jesteś. To popularne zdanie, zalecane w poradnikach wychowawczych. :) Dzieci powinny je słyszeć, a przede wszystkim czuć. A co z dorosłymi? To samo, mamy podobne potrzeby.
 3. Poradzisz sobie, wiem to. Fakt, że ktoś w nas wierzy, nawet wówczas, gdy my sami nie, dodaje odwagi. Pewność tych słów działa jak zastrzyk pozytywnej energii.
 4. Dobrze to zrobiłeś. O ile chwalenie dzieci przychodzi zwykle łatwiej, o tyle chwalenie dorosłych nie wydaje się oczywiste. A przecież taka pochwała to świetna motywacja, działająca bez względu na wiek. Dobrze jest słyszeć te słowa od kogoś, ale też od samego siebie. Pochwalcie się sami :)
 5. Spełniaj swoje marzenia. Powtarzam to swojej córce, mężowi, sobie... Mówię im również, że wszystko jest możliwe (a przy okazji sama się nakręcam). Chcę, by mieli odwagę sięgać po to, co ich uszczęśliwia. Bo każdy sam pracuje na jakość swojego życia.
 6. Najfajniejszy jesteś taki, jaki jesteś. Sporo osób ucieka od siebie, a zaczyna to robić już w dzieciństwie. Gdyby tylko wiedzieli o swojej fajności, pewnie uniknęliby wielu problemów i rozczarowań.
 7. Proszę. Przepraszam. Dziękuję. To pozostawię bez komentarza.
 8. Masz rację. :)
Dobrze jest słyszeć dobre i mądre słowa, dlatego mówcie je nie tylko swojemu dziecku. A może już ich używacie i dostrzegacie pozytywne oddziaływanie? Podzielcie się swoimi opiniami.
CIEKAWOSTKA: Japoński badacz Masaru Emoto poświęcił wiele lat na badania nad reakcjami wody na wypowiadane, a nawet napisane słowa. Pod ich wpływem próbki wody poddane pozytywnym sformułowaniom podczas zamrażania krystalizowały się w niezwykle piękne kształty, w odróżnieniu od tych, poddanych negatywnym słowom, agresywnej muzyce i obrazom. Za najpiękniejsze uznano te, które ułożyły się po słowach wdzięczność i miłość.
Pamiętajmy, że ciało ludzkie składa się w ok. 70% z wody. Wszystko, co mówimy, piszemy, a nawet myślimy - ma znaczenie, przede wszystkim dla nas samych, ale też dla naszego otoczenia. Dbajmy o siebie nawzajem! Pięknie śpiewał Marek Grechuta do słów Kazimierza Przerwa-Tetmajera.
Mów do mnie jeszcze... Za taką rozmową
tęskniłem lata... Każde twoje słowo
słodkie w mym sercu wywołuje dreszcze -
mów do mnie jeszcze...
Mów do mnie jeszcze... Ludzie nas nie słyszą,
słowa twe dziwnie poją i kołyszą,
jak kwiatem, każdym słowem twym się pieszczę
mów do mnie jeszcze...

5 komentarzy

 1. Słyszeć chociażby jedno z tych wymienionych przez Ciebie zdań każdego dnia. Marzenie. A ciekawostka? Nie wiem czy to prawda czy nie, ale i tak jest piękna i przyznam, że serducho mi zmiękło jak to przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do ciekawostki, to polecam stronę: http://www.nutao.pl/masaru-emoto-woda-reaguje-na-nasze-mysli-i-slowa/ - też miałam podejrzenia, że to nieprawdziwe informacje ;)
   Pozdrawiam i dziękuję za komentarz!

   Usuń
 2. Chyba jestem nienajgorszą drugą połówką :3

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jedne z najpiękniejszych zdań, które budują związek <3 Nie tylko ten, który zwiemy miłością pomiędzy kobietą i mężczyzną, ale również przyjaźń, miłość pomiędzy rodzeństwem. Mieć zawsze z tyłu głowy myśl, że mamy osoby, które nas wspierają. To chyba jest najważniejsze w życiu, według mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ten filmik, zawsze przy nim płaczę.

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>