sobota, 9 kwietnia 2016

Moje miejsce na świecie - będę mieć dom, cz. 3 - i zapraszam na garden party!

Brak komentarzy
"Będę miała piękny, duży dom, z ogrodem, z drzewami, z zieloną, mięciutką trawą i dużą ilością kwiatów. Będzie w nim miejsce na wypoczynek na hamaku i miejsce na imprezy towarzyskie. Ten dom będzie pełen miłości. Będzie w nim panowała przyjazna i miła atmosfera" - tak napisałam TUTAJ. I od tego wpisu zaczęło się poważne realizowanie jednego z moich marzeń. Powstał też wpis o tym, jak może wyglądać wnętrze tego domu. A dzisiaj, chciałam Wam pokazać, jak będziemy przyjmować naszych gości. Zapraszam Was na Garden Party!

Uwielbiam takie chwile... Luźna atmosfera, niezobowiązująca aranżacja stołu i całkowita dowolność w dekoracji przestrzeni na zewnątrz. Takie możliwości daje właśnie garden party. Bo przyjęcie w ogrodzie to znakomity pomysł na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół, ale też pretekst do uwolnienia swojej fantazji i kreatywności w kwestii dodatków do wystroju miejsca, w którym odbędzie się biesiada. 
Od czego zacząć? Najlepiej od stołu!
Najważniejszy na przyjęciu (poza gośćmi) jest stół. I nie musisz dekorować go lnianym obrusem. Świetnym sposobem na uzyskanie ciekawego efektu jest wykorzystanie białych prześcieradeł – są dużo tańsze, a kiedy się pobrudzą (co nieuniknione na takich przyjęciach), łatwiej pogodzisz się z plamami. Albo wykorzystaj do tego naturę i postaw na swojskie klimaty. Do tego najlepsza będzie trawa w rolce, słoma lub cięta koniczyna. Ale zanim wyłożysz „żywy” obrus na stół, pamiętaj, aby wcześniej dać szansę na ucieczkę żyjątkom, które w nim mieszkają:) Unikniesz wówczas kłopotliwych sytuacji, np. mrówki w jedzeniu gości… 
Jak zaserwować jedzenie? 
Tutaj również można sobie pozwolić na wiele. W przeciwieństwie do domowych przyjęć, te ogrodowe rządzą się bardziej swobodnymi prawami. Tutaj możemy zaserwować napoje prosto z butelek, a nawet słojów (tak modnych ostatnio), w których prezentują się znakomicie, podkreślając klimat uroczystości. Jedzenie – zarówno przekąski, jak i dobrodziejstwa grilla nie proszą o rodową zastawę. Sztućce mogą być związane źdźbłem trawy, a talerze mogą ozdabiać kwiaty. Natomiast  alkohol zaserwowany z wiadra lub taczki wypełnionej lodem świetnie wpisze się atmosferę garden party i na pewno spodoba się to Twoim gościom! 
Dodatki i ozdoby podkreślające klimat garden party 
Nie mniej istotne niż stół jest oświetlenie i dekoracje. Świetnie sprawdzą się lampiony, girlandy, papierowe kule, przepierzenia z kwiatów. Tutaj również możemy wykazać się pomysłowością i zaaranżować przestrzeń w radosny, wakacyjny sposób. W ogrodzie możemy sobie pozwolić naprawdę na wiele! 
Co zamiast stołu? 
Jeśli nie dysponujesz wystarczająco dużym stołem, by pomieścić wszystkich gości, rozważ wersję pikniku lub zaaranżuj siedziska na snopkach słomy. W takiej wersji opcja samoobsługi będzie znakomitym rozwiązaniem, a szwedzki stół, czy nawet niewielki stolik, rozwiąże problem braku miejsca. Najważniejsze jest przecież to, żeby spędzić ze sobą miło czas na świeżym powietrzu, a jak powszechnie wiadomo, w ogrodzie wszystko smakuje lepiej niż w czterech ścianach, tak więc każde przyjęcie na zewnątrz na pewno będzie udane.

Źródła zdjęć: shatterboxx.com, errysfabrics.co.uk, smallgardenlove.com, sfgirlbybay.com, inspiredbythis.com, weheartit.com, juststayclassy.com.pl, pinterest.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>