sobota, 26 marca 2016

Kobieta idealna to nie tylko doskonała gospodyni, żona i matka

4 komentarze
Bezpowrotnie minęły czasy kiedy kobieta idealna to doskonała gospodyni, żona i matka. I nie oznacza to iż teraz tymi doskonałymi gospodyniami, żonami i matkami być nie musimy, ale że dodatkowo musimy sprostać jeszcze innym wymaganiom nałożonym na kobiety przez społeczeństwo. W dzisiejszych czasach, kobieta ma nie lada trudne zadanie aby sprostać wymaganiom otoczenia. Jak więc być kobietą i nie zwariować? Jaką kobietą jest współczesna kobieta idealna?
Idealna kobieta wg współczesnego świata powinna:
 • Być atrakcyjna - sprawa oczywista! Bo kobiecie nie uchodzi nie dbać o siebie. Fryzjer, makijaż, manicure, kosmetyczka oraz doskonale dobrane ubranie to podstawa. Ot, same przyjemności bo która z nas nie lubi czuć się atrakcyjnie. Jest tylko jeden szkopuł - dbanie o siebie zabiera sporo cennego czasu. Codzienna higiena, układanie włosów, make up oraz dobranie odpowiedniej garderoby... i godzina mija. Ok, nie masz czasu... To przynajmniej raz w miesiącu dobrze byłoby odwiedzić fryzjera, poprawić manicure czy wybrać się w końcu na tą zaplanowaną mezoterapię... 
 • Robić karierę - szkoła, studia, setki szkoleń i kursów- żadna z nas nie robiła tego żeby siedzieć w domu, prawda? Kobieta współczesna powinna mieć dobrą pracę, zgodną z jej zainteresowaniami, umiejętnościami oraz wykształceniem w której powinna się spełniać i rozwijać. W praktyce oznacza to nie tylko przepisowe osiem godzin pracy dziennie, ale wielokrotnie również pracę w domu, po godzinach, do tego dobrze byłoby na bieżąco podnosić kwalifikację więc wszelkie kursy jak najbardziej wskazane, że nie wspomnę już o kilkukrotnym sprawdzaniu firmowej poczty czy dziesiątkach telefonów w sprawach zawodowych wykonywanych po godzinach.
 • Być dobrą żoną/ partnerką - dobra żona o męża musi dbać. A dbanie o niego objawia się najczęściej tym że owemu mężowi trzeba na przykład ugotować obiad. Żeby ten obiad ugotować, oczywiście trzeba się jeszcze wybrać na zakupy. Kiedy mąż jest najedzony, trzeba jeszcze uprać mu koszule, spodnie, bieliznę - a te następnie wyprasować. Panie które męża nie posiadają, a mają partnera z którym jeszcze nie zamieszkują pod jednym dachem, powinny spędzać z nim jak najwięcej wolnego czasu. Chodzić z nim na spacery, do kina, restauracji, czasami pojawić się u wspólnych znajomych czy zwyczajnie spędzić romantyczny wieczór przed telewizorem.
 • Być świetną mamą - dzieciaki trzeba umyć, ubrać, nakarmić. Odprowadzić do szkoły i z niej przyprowadzić. Odrobić z nimi lekcje, pobawić się, porozmawiać. Zresztą, chyba każda mama wie że o dzieci trzeba dbać 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu. I tutaj żadne L4 nam nie pomoże.
 • Dbać o dom - zazwyczaj jest tak, że w miejscu w którym się na codzień funkcjonuje ( zwanym domem) jakoś dziwnie łatwo robi się bałagan. Bałagan ma to do siebie, że szybko się robi, długo się go pozbywa. Sterta naczyń w zlewie, ciuchów do prania i prasowania, kurz na meblach, brudna podłoga mogą przyprawić o zawrót głowy. Jednak sprzątać trzeba. Że nie wspomnę już o ciągle odkładanej na później rewolucji w szafie czy domowej biblioteczce...I te okna już chyba jakieś przybrudzone...
 • Musi mieć pasję - kobieta bez pasji? Jak to? Pasję musi mieć każda z nas! I niestety do pasji nie zaliczamy nic z wyżej wymienionych już punktów. Pasją nie jest też nałogowe czytanie Cosmo czy oglądanie seriali. Pasja powinna być ciekawa. Może jazda konna? Nurkowanie? Podróże? W każdym razie, współczesna kobieta pasję mieć musi i musi się jej oddawać.
 • Być fit - o ile kobieta może powiedzieć że jej pasją jest siłownia, ma ułatwione zadanie. Jeśli jednak pasjonuje ją coś innego niż bieg na bieżni, powinna sobie zarezerwować przynajmniej jeszcze pół godzinki swojego wolnego czasu na fitness, basen czy zumbe. 
 • Mieć oddanych przyjaciół - albo przynajmniej grupę dobrych znajomych. Z każdym z nich wypadałoby spotkać się przynajmniej raz na dwa tygodnie, w międzyczasie przeprowadzić kilka rozmów telefonicznych, wysłać kilkadziesiąt sms-ów. Wspierać, pomagać, odwiedzać, spędzać razem czas...
 • Być sobą - to oczywiste! Czasami trzeba zwyczajnie pobyć samej ze sobą - poleniuchować, odpocząć, wyspać się, obejrzeć serial, czy poczytać plotkarskie portale. Tylko... kiedy? 
Niestety doba ma tylko 24 godziny. A my życie mamy tylko jedno. Nie musimy być idealne w każdej dziedzinie naszego życia tylko dlatego że tego wymaga od nas współczesny świat. Może czasami warto wziąć wolne czy odpuścić sobie zajęcia zumby i zwyczajnie pobyć tu i teraz?

4 komentarze

 1. Ciężko jest teraz być kobietą, ale tak naprawdę to faceci też muszą sprostać wielu wyzwaniom postawionym im przez współczesny świat.
  http://would-be-vikings.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. "Społeczeństwo" zmieniłabym raczej na "media":) Jak się rozejrzymy wokół, to spore grono osób realnie patrzy na świat i nie ma takich dziwnych wymagań. Niestety, ci podatni na reklamę etc. dają się wciągnąć w ten "perfekcyjny" wir...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego trzeba dbać o to, aby nie pozwalać na sterowanie przez różne media - np. wyłączyć tv i nie czytać prasy codziennej o niskiej treści. Lepiej w tym czasie przeczytać dobrą książkę lub pójść na spacer :) to będzie na pewno perfekcyjnie spędzony dzień :) Dziękuję za komentarz, pozdrawiam!

   Usuń
 3. a ja myślę że trzeba zawsze żyć w zgodzie ze sobą , swoimi marzeniami, ideałami , nie można być idealną we wszystkim - ja jestem w pewny pozytywny sposób egoistką lubie dobrze wyglądać dlatego zdam o swój wygląd to dodaje mi pewności siebie, ona pomaga mi w życiu zawodowym a to pozwala mi być wartościową mamą która czasem gotuje zdrowo i fit ale i czasem na przekór wszystkiemu dla celebrowania życia - piekę tort bezowy , jemy chipsy i pop corn - dla mnie kobieta doskonala to kobieta szczęśliwa z pięknym wnętrzem ..
  pozdrawiam świątecznie
  Iza

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>