czwartek, 29 października 2015

5 sposobów na szybki zastrzyk energii w pracy

2 komentarze
Idziecie do pracy w pełni zmotywowani i wydaje się Wam, że jesteście gotowi do intensywnej pracy przez cały dzień, ale już po kilku godzinach tracicie cały zapał? Nie martwcie się - każda, nawet najbardziej lubiana praca może powodować zmęczenie, dlatego warto od czasu do czasu robić sobie przerwę i dodać sił. Przeczytajcie, jak zrobić to najskuteczniej!
 1. Weź głęboki oddech - idealnie byłoby, gdybyś mogła wyjść na krótki spacer i dotlenić się. Jeśli jest to niemożliwe, wywietrz chociaż pomieszczenie, w którym pracujesz. Kilka głębszych oddechów plus nawet niewielkie ćwiczenia rozciągające zrelaksują cię i sprawią, że siły powrócą.
 2. Zapomnij się na chwilę - idziesz na lunch? Nie bierz telefonu, a przy stoliku nie rozmawiaj z kolegami o pracy. Niech to będzie chwila wytchnienia i uwolnienia myśli od zadań w pracy.
 3. Nakarm swój mózg - ważne jest nie tylko to, by regularnie jeść w ciągu dnia, lecz także by jeść rzeczy, które korzystnie wpływają na pracę mózgu. Warto zaopatrzyć się choćby w orzechy, które nasycą, dodadzą energii i wspomogą pracę mózgu.
 4. Wykorzystaj pretekst do odejścia od biurka - musisz zanieść coś do kadr lub iść załatwić coś w administracji? Nie wsiadaj do windy, tylko przejdź się. Pokonanie kilku schodów na pewno ci nie zaszkodzi. Dodatkowo na chwilę odpocznie twój kręgosłup i oczy od siedzenia przed komputerem.
 5. Unikaj rutyny - staraj się nadawać każdemu dniu innego kolorytu, ciesz się z małych przyjemności, stwarzaj nawet drobne zmiany, by każdy dzień był inny, wyjątkowy. Rutyna i znużenie to pierwsze kroki do wypalenia zawodowego.

A jak Wy sobie z tym radzicie? Czy stosujecie jakieś triki, by szybko odzyskać energię, czy może nie przejmujecie się tym i czekacie na koniec dnia? Dajcie znać, jak zwykle jestem bardzo ciekawa Waszych doświadczeń.

2 komentarze

 1. Świetne sposoby szkoda że nie przeczytałam tego rano jak o 6:45 zaczynałam swój dzień w pracy. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim sposobem na chwilowe oderwanie od biurka jest spacer po schodach :)

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>