piątek, 23 października 2015

7 rzeczy do zrobienia w weekend - sposób na udany tydzień w pracy

6 komentarzy
Jesienią, gdy dni są coraz krótsze a za oknami coraz ciemniej, warto odpowiednio naładować akumulatory i zebrać siły do nowych wyzwań. I wcale nie potrzebujesz do tego tygodniowego urlopu. Podpowiem Wam, jak  możecie odpowiednio przygotować się na kolejny tydzień w tylko 2 wolne dni. Te kilka rzeczy możecie zrobić w weekend! Sami sprawdźcie, czy te rzeczy dodadzą Wam energii i ochoty do wytężonej pracy. Podejmujecie wyzwanie? Zapraszam!
7 rzeczy, o których należy pamiętać w weekend, aby mieć energię do pracy na cały kolejny tydzień:
 1. Odeśpij - sobotę śpij do oporu. Organizm sam da Ci znać, że nie potrzebuje już więcej snu. Po codziennym zrywaniu się z łóżka z dźwiękiem budzika masz prawo do długiego snu. Bez odespania w weekend nie da się zregenerować organizmu. A wtedy kolejny tydzień może być jeszcze trudniejszy… UWAGA: w ten weekend w niedzielę masz 1 godzinę więcej ;)
 2. Odkrywaj nowe smaki - w pracy jesz byle co i byle jak? Nie jest to oczywiście najsłuszniejsze rozwiązanie, ale ciągły pospiech może go wytłumaczyć. W weekend postępuj inaczej. Celebruj posiłki, gotuj nowe rzeczy. Niech będzie smacznie, kolorowo i zdrowo!
 3. Zrób coś tylko dla siebie - przez 5 dni w tygodniu jesteś pilnym pracownikiem i zupełnie zapominasz o swoich potrzebach, ale w weekend musisz to nadrobić. Wybierz cokolwiek, co sprawi Ci przyjemność - może to być długa kąpiel, masaż, wizyta u fryzjera, czas z książką, wizyta w teatrze... Możliwości jest wiele. Pamiętaj, że w takim przypadku egoistyczne podejście jest absolutnie wskazane!
 4. Ciesz się ze wspólnych chwil z bliskimi - nie marnuj tego czasu! I nie chodzi o to, by przez pół dnia siedzieć wspólnie przed telewizorem i nie odezwać się do siebie ani słowem, ale by faktycznie zrobić coś wspólnie, zacieśnić relacje i budować wspomnienia.
 5. Zresetuj się - najlepiej podziała aktywność fizyczna. Porządne zmęczenie po treningu sprawi, że pozbędziesz się całego napięcia, oczyścisz ze złych emocji i będziesz z uśmiechem myśleć o kolejnym tygodniu.
 6. Zadbaj o dom - czeka Cię sobotnie sprzątanie? Nie myśl o tym jak o obowiązku, ale jak o czymś przyjemnym. Przecież lubisz mieć czysty i pachnący dom. Może Cię do tego zmotywować np. zakup nowej świeczki zapachowej lub innego drobnego dodatku.
 7. Zaplanuj kolejny tydzień - znajdź czas na to, by na spokojnie przemyśleć zadania, jakie będą na Ciebie czekać w następnych dniach w pracy. Dzięki temu ominie cię poniedziałkowy chaos.

6 komentarzy

 1. punkt nr 3 - tak, dla mnie. Oby tylko dzieci na głowę w międzyczasie robienia coś dla siebie nie weszły ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wtedy - patrz: punkt 4;)
   Powodzenia w ładowaniu energii i dziękuję za komentarz i odwiedziny na blogu, pozdrawiam!

   Usuń
 2. Bardzo podoba mi się, że pamiętałaś o bliskich. :-) Poza tym zgadzam się co do organizacji!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze są bardzo ważni :) Ale warto też pamiętać o sobie, dlatego jest punkt 3 :) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 3. Podpisuję się pod tym przepisem:)) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>