sobota, 21 lutego 2015

21 rzeczy, które zawsze poprawiają mi samopoczucie oraz film instruktażowy

Brak komentarzy
Zdarzają się Wam gorsze dni? Dni, które nazywacie "złymi". Dni, kiedy już od rana wszystko idzie inaczej, niż powinno. Dni, kiedy jest więcej pod górkę, niż z górki. W te dni nic się Wam nie udaje. Czujecie się wtedy zmęczeni i przytłoczeni. Ja też mam takie dni. Bardzo ich nie lubię. A skoro nie lubię, to znaczy, że trzeba znaleźć sposób, aby je wyeliminować. 
Ja znalazłam na to kilka skutecznych sposobów i dzisiaj zdradzę Wam listę moich osobistych "poprawiaczy nastroju". Nie będą to sposoby "uszyte na miarę" dla wszystkich moich czytelników, bo każdy z nas jest inny, ale myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, że w walce ze złym nastrojem - wszystkie chwyty są dozwolone.
 • ZJEDZ CZEKOLADĘ - jest dobra na złamane serce, nudę i wszystko inne. A najlepiej - zjedz gorzką czekoladę, taką z 70% zawartością kakao. Zjedzenie czekolady zwiększa natychmiastowo wydzielania się serotoniny, czyli hormonu szczęścia.
 • POPATRZ NA ZDJĘCIA BLISKICH OSÓB - fotografie rodziny i przyjaciół zawsze przypominają o szczęśliwych chwilach. A najlepiej działają zdjęcia z wakacji.
 • GORĄCA KĄPIEL - najlepiej z olejkiem zapachowym będzie doskonałym sposobem na odprężenie. Gorąca woda rozluźnia też mięśnie. Polecam też kąpiel przy świecach - dzięki temu odpoczną oczy. I koniecznie włącz relaksacyjną muzykę.
 • POSŁUCHAJ ŻARTU - np. takiego:" Podczas rozmowy kwalifikacyjnej na wydział prawa, profesor pyta zdającego: – Co sprawiło, że wybrał pan tę uczelnię? – Oj, daj spokój, tato!". Prawda, że działa?
 • ZJEDZ ŚNIADANIE - to uchroni Cię przed złym humorem i doda sił do działania. Ale pamiętaj, że kawa, herbata lub coca-cola się nie liczą.
 • PODZIEL SIĘ DOBROCIĄ - olbrzymią przyjemność sprawia mi obdarowanie kogoś prezentem. Niby taki mały akty dobroci, a bardzo szybko poprawia humor.
 • ZADZWOŃ DO PRZYJACIELA - zawsze po rozmowie z kimś bliskim czuję się dużo lepiej. Rozmawiając z kimś, kto jest miły, aktywujemy uspokajający przywspółczulny układu nerwowy. Dodatkowo, kontakt z bliskimi zwiększa poziom oksytocyny i stwarza poczucie spokoju.
 • IDŹ WCZEŚNIEJ SPAĆ - podaruj sobie osiem godzin snu – doładujesz baterie na kolejny, szczęśliwy dzień. 
 • STAW CZOŁO WYZWANIOM - nie, to nie są żarty. Chodzi o to, żeby naprawdę załatwić wszystkie sprawy ze swojej listy „Rzeczy do zrobienia”, a nie tylko odhaczyć kolejne punkty. Im więcej odkładasz na później, tym bardziej się tym przejmujesz.
 • DOBRA KSIĄŻKA - usiądź wygodnie na kanapie i sięgnij po książkę, ale taką, którą lubisz i wiesz, że sprawi Ci przyjemność. Może to być książka z dzieciństwa, lub coś, co dobrze znasz. Pamiętaj, ze dobra książka to Twoja prywatna "wizyta" w innym świecie, często w tym lepszym.
 • HERBATA - koniecznie z dodatkiem melisy czy rumianku - taka herbata na pewno Cię uspokoi i pozytywnie wpłynie na sen. Najlepiej, aby to była herbata z tzw. "wyższej półki", a nie ekspresowa z supermarketu. Docenisz jej walory smakowe. 
 • AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA - aktywność wpływa na dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Ćwiczenia odrywają myśli od pracy i zmartwień, wpływają na wydzielanie się serotoniny, dopaminy i endorfin. „Pozytywne zmęczenie” po treningu, pozwala odreagować cały stresujący dzień. Możesz tańczyć, biegać po parku, ćwiczyć na siłowni, pływać albo uprawiać seks. Ważne, aby sprawiało Ci to przyjemność.
 • POSŁUCHAJ MUZYKI - przejrzyj listę piosenek na swoim iPodzie lub MP3 i wykasuj kawałki, które wprawiają cię w kiepski nastrój. Zostaw tylko te ulubione i słuchaj ich, kiedy masz na to ochotę.
 • UŻYJ ULUBIONYCH PERFUM - skutecznie poprawiają nastrój. I nie trzeba tego potwierdzać badaniami naukowymi.
 • WYJDŹ NA SPACER - nawet 5 minut na świeżym powietrzu ma na Ciebie zbawienny wpływ. Wyłącz się i delektuj się naturą. "Spacerować” nie oznacza „iść po ulicy i pisać SMS”.
 • UŚMIECHNIJ SIĘ - wystarczy się uśmiechnąć, a od razu następuje poprawa humoru.
 • POWIEDZ COŚ MIŁEGO - na przykład koleżance z pracy. Pochwal jej fryzurę. Ona się uśmiechnie a Tobie będzie miło. To mała eksplozja radości, spowodowana uprzejmością.
 • SZCZĘŚLIWA DIETA - jedzenie ma duży wpływ na samopoczucie. Dlatego pamiętaj o regularnych posiłkach (co 3-4 godziny), jedz mało „białych” produktów (np. mąki i cukru, które powodują spadek nastroju), zaproś na swój talerz różnorodność (monodieta nie uszczęśliwi Twojego ciała).
 • WDZIĘCZNOŚĆ - spisz listę wszystkiego, za co możesz dziękować losowi. To dość sentymentalne, ale działa, bo dzięki temu skupisz się na tym, co jest w Twoim życiu pozytywne i dobre.
 • PRZYTUL SIĘ - poczuj potęgę dotyku. Przytul się do przyjaciela, siostry albo mamy. Podczas spaceru weź swojego mężczyznę za rękę.
 • CAŁUJ SIĘ - a najlepiej całuj i przytulaj. Te dwa kontakty fizyczne wpływają na nas pozytywnie w bardzo wielu aspektach. Bliskość ukochanej osoby uspokaja, wycisza, pozwala się schować we własnym, odległym od stresów świecie.
A na zakończenie zapraszam Was do obejrzenia filmu "Szczęśliwe ONE". W roli głównej występuje moja córka, ja  i kilka "poprawiaczy nastroju". Spróbujcie je odnaleźć na filmie:)

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>