czwartek, 5 lutego 2015

Artystycznie i smakowicie o jedzeniu, czyli What Katie Ate - recenzja książki

Brak komentarzy
Dzisiaj będzie bardzo smakowicie...

A wszystko przez to, że trafiła w moje ręce pięknie wydana książka kucharska pt. "What Katie Ate" autorstwa Katie Davies
Książka, moim zdaniem jest artystycznym albumem fotograficznym. Wszystkie potrawy wyglądają na zdjęciach tak smacznie, że od razu chce się je zjeść. Kadry są bardzo starannie przemyślane. I ta dbałość o wszelkie detale... 
O smaczny klimat tych fotografii zadbała sama autorka, która wcześniej pracowała jako grafik. Dzisiaj Katie jest autorką bardzo popularnego bloga What Katie Ate a jej przepisy i zdjęcia publikowane są w bardzo ładnie wydanych książkach. 

Przepisy są łatwe do przygotowania i dla ułatwienia, podzielone tematycznie, aby szybko znaleźć odpowiedni smakołyk do przyrządzenia. Znajdziecie tutaj przepisy na śniadania, lunch, sałatki, kanapki, drinki, przekąski, obiady, kolorowe przystawki, smakowite desery... No i znowu jestem głodna :) Muszę przyznać, że ta książka to prawdziwa uczta dla zmysłów. 

Lubię, kiedy ktoś podchodzi do swojej pracy z prawdziwą pasją, z uczuciem, ze smakiem, z uczuciem. I tak jest właśnie u autorki tej książki. Katie, przy każdym przepisie zostawia kilka zdań wspomnień, które związane są z jej pysznościami. Daje też wiele ciekawych wskazówek. Treść i zdjęcia przedstawiają autorkę, jako bardzo ciepłą i uczuciową kobietę. Kobietę, która ma wsparcie w swoim mężu. Już na początku książki znajdziecie piękną dedykację dla niego. 

Jeżeli chcecie śledzić profil Katie, to zapraszam na jej stronę
A jeżeli po przeczytaniu tej recenzji jesteście zainteresowani zakupem tej książki, to w merlinie jest aktualnie bardzo dobra promocyjna cena. 


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>