piątek, 20 lutego 2015

Portrety pięknych kobiet ze świata - nie liczy się moda, kosmetyka, rozmiar - liczysz się Ty

Brak komentarzy
Pisałam już o tym, że moją pasją jest też fotografia. Uwielbiam robić zdjęcia. A najbardziej polubiłam portrety, takie bez specjalnego pozowania, w naturalnym środowisku. Dlatego, kiedy poszukiwałam inspiracji i natrafiłam na prace Michaeli Noroc, wiedziałam, że muszę Wam je pokazać.
Mihaela Noroc to fotografka z Rumunii, która porzuciła pracę i rozpoczęła swoje nowe życie. Wzięła plecak i zaczęła podróżować po świecie, fotografując setki kobiet w ich naturalnym środowisku. W ten sposób realizuje swój projekt „Atlas Of Beauty” (Atlas Piękna). Projekt  pokazuje różnorodność naszej planety na przykładzie portretów pięknych kobiet z całego świata. Podróżując po 37 krajach (i korzystając przy tym z niskiego budżetu) Mihaela zintegrowała się z różnymi środowiskami. Przez globalne trendy ludzie wyglądają i zachowują się bardzo podobnie. Wszyscy jesteśmy piękni dzięki temu, że jesteśmy inni. Koniec końców piękno jest w oku patrzącego, a jest nim zawsze ktoś inny. Celem Mihaeli jest kontynuowanie projektu i wykonanie zdjęć kobiet z każdego kraju na świecie, co rzeczywiście będzie “Atlasem piękna”, który odzwierciedla różnorodność i jest inspiracją do pozostania autentycznym.

Wyżyna Tybetańska, Chiny (© Mihaela Noroc / theatlasofbeauty.tumblr.com)

Morze Bałtyckie, Finlandia
Maramures, RumuniaEl Paico, ChileShiraz, IranDolina Omo, EtiopiaRangun, MjanmaRio de Janeiro, BrazyliaAmazoniaKanion Colca, PeruEtiopiaNasir al-Mulk, IranSingapurRyga, ŁotwaNew York, USAHawana, KubaChang Mai, TajlandiaOxford, UKWyżyna Tybetańska, ChinyMawlamyine, BirmaBogota, KolumbiaHawana, KubaMedellin, KolumbiaSan Francisco, USASydney, AustraliaTaszkent, UzbekistanTbilisi, GruzjaOtavalo, EkwadorSan Pedro de Atacama, ChileNowa Zelandia

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>