sobota, 5 września 2015

5 powodów, dla których warto cieszyć się z 1 września

Brak komentarzy
Powroty bywają trudne. Zwłaszcza gdy wraca się do szkoły! Koniec lata i czas rozpoczęcia nauki w nowej szkole może być stresującym momentem zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców Na szczęście, dzieci mają szczególne zdolności w zakresie radzenia sobie ze zmianami. Dodatkowo, rodzice mogą pomóc im w trudnym okresie adaptacji, zachęcając je do dzielenia się swoimi odczuciami i wyrażania emocji związanych z powrotem do szkoły. A ja na swoim blogu przedstawiam Wam tylko 5 powodów, dla których warto się cieszyć z 1 września.
  1. Spotkacie znajomych, których nie widzieliście od dwóch miesięcy lub poznacie nowych. Tematów do rozmów starczy na pewno na najbliższy tydzień. I te spotkania po lekcjach...
  2. W szkole można nauczyć się czegoś nowego i pożytecznego (naprawdę). Angielski przyda się Wam do poznawania rówieśników z innych krajów na Facebooku. Geografia pozwoli na planowanie kolejnych wakacyjnych wyjazdów. Matematyka pomoże w kupnie tanich biletów lotniczych czy kolejowych, albo najnowszej kolekcji Waszych ulubionych ubrań. w gąszczu promocji, obwarowanych różnymi wyjątkami, tylko ktoś, kto dobrze liczy, jest w stanie odróżnić prawdziwą okazję od marketingowej ściemy.
  3. Pierwszy dzień wolny od nauki przypada już 14 października (środa) - to Dzień Nauczyciela. Zwyczajowo nie ma w ten dzień lekcji lub organizowane są wycieczki.
  4. Tegoroczny rok szkolny potrwa wyjątkowo krótko, bo kolejne wakacje zaczynają się już 24 czerwca!
  5. I ostatni punkt, może nie związany bezpośrednio ze szkołą, ale też przyjemny - złota polska jesień to najpiękniejsza pora roku. Kończą się upały, kolejki w górach na szlaku turystycznym - można w weekend wyskoczyć w Tatry czy Bieszczady. A z plaż zwijają się fani parawingu, a z nadmorskich deptaków - bazary, budki z goframi i hot-dogami.

A co Wy dopisalibyście do tej listy? Bo jestem przekonana, że takich powód jest znacznie więcej.


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>