poniedziałek, 28 września 2015

Chcecie być szczęśliwi? No to bądźcie! Poznajcie 10 nawyków szczęśliwych par

7 komentarzy
Szczęśliwe pary mają swoje nawyki. A nawyk to zautomatyzowana czynność, którą nabywa się w wyniku ćwiczeń. Wystarczy tylko 21 dni codziennych treningów, żeby nowe zachowanie stało się nawykiem. Dlatego wybierzcie jedno z zachowań wymienionych na liście, ćwiczcie je sumiennie przez 21 dni i gotowe!:) Nabędziecie nawyk, który sprawi, że Wasz związek będzie bardziej szczęśliwy. Nie załamujcie się, gdy się potkniecie, po prostu przeproście partnera i wróćcie do ćwiczeń.
1. Kładźcie się spać o tej samej porze - szczęśliwe pary opierają się pokusie pójścia do łóżka o różnych porach. Zazwyczaj chodzą spać o tej samej godzinie, nawet jeśli jedna osoba może pozwolić sobie na późniejszą pobudkę. Kiedy ich ciała się dotykają, każde z nich czerpie z tego przyjemność i – o ile nie są całkowicie wyczerpani po całym dniu pracy – seksualne podekscytowanie.
2. Pielęgnujcie wspólne zainteresowania - gdy z czasem namiętność w związku opada, pary dochodzą do wniosku, że mają mało wspólnych zainteresowań. Jednak nie należy deprecjonować tych kilku rzeczy, które możecie robić razem, czerpiąc z nich przyjemność. Jeśli nie ma wspólnych zainteresowań, szczęśliwe pary potrafią takowe wypracować. Przy czym nie należy zapominać o pielęgnowaniu swoich własnych pasji: dzięki temu stajemy się bardziej interesujący dla partnera.
3. Trzymajcie się za ręce - szczęśliwe pary trzymają się za ręce lub chodzą tuż obok siebie, nie pozwalają, by jedna osoba zostawała w tyle. Wiedzą, że ważniejsze jest bycie z partnerem niż obserwowanie go gdzieś w oddali.
4. Zaufanie i przebaczenie to podstawa - jeśli pojawia się jakieś nieporozumienie lub kłótnia, której nie potrafią rozwiązać, szczęśliwe pary domyślnie stawiają na zaufanie i przebaczenie, zamiast wchodzić w bezsensowne argumenty i oskarżanie się nawzajem.
5. Szukajcie w sobie dobra - u partnera możecie znaleźć zarówno cechy złe, jak i dobre. Wszystko zależy od tego, czego szukacie. Szczęśliwe pary szukają w sobie dobra.
6. Przytulajcie się - nasze ciało ma pamięć "dobrego dotyku" (miłości), "złego dotyku" (nadużycia) i "braku dotyku" (zaniedbanie). Pary, które witają się z uściskiem, utrzymają swoje ciało w "dobrym dotyku", który może pozytywnie wpłynąć na ich samopoczucie.
7. Mówcie sobie "Kocham cię" i "Dobrego dnia" każdego ranka - nie można sobie wyobrazić lepszego początku dnia niż te kilka słów z ust partnera. Naładują nas energią i ubarwią/rozjaśnią szarą codzienność. 
8. Mówcie "Dobranoc" każdej nocy - to jedno słowo wypowiedziane niezależnie od samopoczucia mówi partnerowi, że cały czas chcecie być w związku. To, co Was łączy, jest o wiele ważniejsze niż złe samopoczucie. 
9. Sprawdźcie w ciągu dnia, jak się czuje partner - zadzwońcie do partnera w ciągu dnia i zapytajcie, jak się czuje i jak mija mu dzień. To pomoże w zrozumieniu jego nastroju po powrocie z pracy. Jeśli miał zły dzień, to nie ma co oczekiwać, że gdy wróci do domu będzie entuzjastycznie nastawiony do Waszych planów.
10. Bądźcie dumni z tego, że jesteście razem - szczęśliwe pary nie mają problemu z okazywaniem sobie uczuć w towarzystwie – dotykając swoich dłoni, kładąc rękę na ramieniu partnera czy przez delikatny pocałunek. Nie robią tego na pokaz, jest to naturalne i piękne
Na podst. www.psychologytoday.com

7 komentarzy

 1. Kuźwa. Tylko jedną rzecz z tego robię. Kładę się spać o tej samej porze co mąż mój. Czas wziąć się za siebie. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie to bardzo ważne dla podtrzymania związku wszystko co napisałaś. Zainteresowanie partnerem, zaufanie, wspólne pasje, to recepta! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pozostawiony komentarz i odwiedziny na blogu, pozdrawiam!

   Usuń
 3. Mega fajny post! Odhaczyłam wszystko! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SUPER:) i bardzo dziękuję za pozostawiony komentarz i odwiedziny na blogu, pozdrawiam!

   Usuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>