środa, 30 września 2015

Kobieto - niczego nie musisz, możesz robić co chcesz

1 komentarz
Czasy, kiedy kobietę można było zaszufladkować określeniem „słaba płeć”, odeszły w zapomnienie. W tej chwili każda z Pań może samodzielnie podejmować za siebie decyzje oraz wybrać sposób, w jaki chce pracować, żyć, rozwijać się, dzielić czas z partnerem. Dzisiaj kobieta niczego nie musi, może robić co chce i niech żadne „organizacje” nie wciskają Wam ciemnoty, kiedy wyliczają co według nich kobieta powinna. Dobrą matką będzie tylko ta, która odczuwa potrzebę bycia nią. I koniec!

JESTEŚCIE SILNE, BO:

  1. Kobiety są bardziej odporne na stres i mają lepszy zmysł organizacji, dzięki czemu potrafią myśleć i działać na kilku płaszczyznach na raz. To kobiety najczęściej, co nie znaczy, że z łatwością, potrafią połączyć pracę zawodową, opiekę nad dziećmi oraz organizacje zakupów, gotowanie i sprzątanie domu. Bycie wielofunkcyjną umożliwia kobietom podzielna uwaga, taka że w jednym momencie potrafią przez telefon podjąć biznesową decyzję, zamieszać w rosole i wstawić pranie.
  2. Kobiety szybciej się uczą i są lepiej wykształcone. Wyedukowanych kobiet jest więcej niż mężczyzn z dyplomem. W dodatku wciąż wśród osób udających się na studia przeważają kobiety. Zwróćmy uwagę, że to właśnie kobiety potrafią dynamicznie dostosować się do zmian w pracy i nauczyć się wielu nowych rzeczy, by poszerzyć spektrum swoich możliwości. To mamy najczęściej pomagają dzieciom odrabiać lekcje, co oznacza, że mają niezwykle dobrą pamięć oraz że ich wiedza jest nieustannie wykorzystywana niezależnie od poziomu.
  3. Kobiety mają zdecydowanie sprawniejsze zmysły w porównaniu do mężczyzn. Widzimy szerzej, czujemy mocniej, intensywniej smakujemy. Mimo iż stereotypy temu zaprzeczają, jesteśmy świetnymi kierowcami, bo potrafimy widzieć więcej i przeanalizować szerzej, a tym samym przewidzieć daną sytuację na drodze oraz doskonale gotujemy, zarówno na co dzień w rodzinnym gronie, gdzie każdy z naszych domowników ma inne upodobania kulinarne, jak i na specjalne okazje we dwoje.
  4. Kobiety posiadają intuicję, stąd wzięło się określenie „kobieca intuicja”. Ten szósty zmysł pozwala kobietom przewidzieć określone zdarzenia, a co za tym idzie uniknąć nieprzyjemnych sytuacji albo wywinąć się losowi z garści. Tajemnica kobiecej intuicji tkwi w większej emocjonalności kobiet i w ich umiejętności empatii. Dzieląc się z innymi własnymi odczuciami oraz wiedzą, kobieta jest w stanie w podobnej sytuacji przewidzieć jej następstwa. Znaczenie ma również czujna natura kobiet i ich zmysł obserwacji. Nic nie umknie oku obserwującej kobiety.
Dzisiaj kobiety nie płaczą! Są mocne i odważne, zarówno te bizneswoman jak i te wychowujące kilkoro dzieci z mężem czy bez niego. Kobieta to chodząca empatia. Zobaczycie je w hospicjach, schroniskach dla zwierząt, w stajni. Opiekują się chorymi, wyprowadzają psy siedzące całe życie w kojcach na spacery, sprzątają, czyszczą konie… Nie brzydzą się, nie boją się brudu, bo są tam z potrzeby serca, bez żadnej zapłaty. Bo te kobiety pomagają w imię miłości.
Dlatego (jeżeli jeszcze tak nie jest) kobieta musi w siebie uwierzyć! I nie jest to post zdesperowanej feministki, bo nie chodzi tutaj o walkę o „damskie” końcówki wyrazów i nazwy zawodów. Ale chodzi o równe prawa w domu i w pracy - bo to jest podstawa. Drogie Panie - ignorujcie męskich buców i walczcie o swoje, ale mądrze i bez negowania znaczenia mądrego mężczyzny. 

ONI SĄ SILNI, BO:

  1. Mężczyźni lepiej orientują się w terenie, nie gubią się w nowym mieście i świetnie czytają mapy. Kobietom przychodzi to z większą trudnością, skupiają się na szczegółach i detalach, gdy tymczasem mężczyźni ogarniają terytorium jako całość i zapamiętują jego położenie przestrzenne.
  2. Mężczyźni są bardziej skłoni do rywalizacji, co powoduje, że podejmują więcej ryzykownych decyzji, ale też częściej osiągają sukcesy. To jak z hazardem, czasami jedna decyzja stawia na szali wszystkie dotychczasowe osiągnięcia, ale jeśli się wygra, zyskuje się podwójnie. Czasami bez podjęcia ryzyka nie można pójść dalej. Mężczyznom przychodzi to dużo łatwiej i co najważniejsze, często ich decyzje mają właściwy efekt.
  3. Mężczyźni potrafią projektować najbliższą przyszłość i patrzeć długofalowo. To ciekawa męska umiejętność, która pozwala zaplanować życie nawet do kilku lat wprzód. Nie od parady w końcu jest przysłowie, że mężczyzna musi posadzić drzewo, zbudować dom i mieć syna – już od kołyski jego plany są określone na kilkadziesiąt lat życia.
  4. Mężczyźni mają silniejsze zdolności przywódcze, a dzięki temu często są wybierani na liderów. Potrafią być dobrymi przewodnikami z powodu wrodzonej chęci do rywalizacji, dominacji oraz dzięki myśleniu daleko wprzód.
Moglibyśmy się dalej licytować, kto w czym jest lepszy, ale po co? To nie o to chodzi. Bo oczywiste jest, że jesteśmy różni. A jeżeli czasami będziemy wiotkie, delikatne i kruche, to wcale nie będzie oznaczać, że jesteśmy niezaradne, nieżyciowe czy słabe. A to, że jesteśmy KOBIECYMI KOBIETAMI. I mamy mnóstwo zalet: jesteśmy bardzo zdolne, a do tego cierpliwe i wytrwałe, nikt tak jak my nie połapie tysiąca drobiazgów na raz, podzielności uwagi można nam tylko pozazdrościć, jesteśmy odporne na stresy i najlepsze na kryzysy, umiemy kochać bezgranicznie. A jak jeszcze dodamy do tego nasze boskie ciało (niezależnie od rozmiaru), to nie ma na nas mocnych. To wszystko składa się na życiową mądrość - nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej!

1 komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>