czwartek, 17 września 2015

Rady (Nie)Idealnej Pani Domu - Recykling, czyli 5 zastosowań pudełka po butach

2 komentarze
Jestem zwolenniczką recyklingu i dawania nowego życia starym przedmiotom. Zanim wyrzucę jakiś przedmiot, zastanawiam się, czy nie mogę do czegoś wykorzystać. Najczęściej zatrzymuję się przy pudełkach po butach, bo uważam, że drzemie w nich olbrzymi potencjał. Przykładem na to, że jest duży popyt na pudelka i wszelkie kartony, jest ich duża oferta np. w sklepie Ikea czy BRW. Chyba nie muszę Was bardzo przekonywać, że pudełka są często pomocne? Dlatego uważam, że nie warto wyrzucać pudełek po butach, Jest naprawdę wiele możliwości, aby zrobić z nich coś ciekawego. Poniżej kilka przykładów.
  1. Do pakowania prezentów - niektórym może się to wydawać śmieszne, ale naszym zdaniem ładnie zapakowany prezent cieszy o wiele bardziej. Nawet najprostszy upominek nabiera zupełnie innego wymiaru, jeśli jest podarowany z fantazją! Do zapakowania podarunku idealnie nadaje się pudełko po butach - możesz okleić je kolorowym papierem lub ozdobić w inny sposób.
  2. Do uporządkowania kabli -pod biurkiem plącze ci się nieskończona ilość kabelków i przewodów? Uporządkujesz je za pomocą pudełka po butach - wytnij w nim dziurki, przez które przeciągniesz przewody.
  3. Jako zabawka - pudełko po butach pozwala uruchomić ogromne pokłady wyobraźni i kreatywności. Dzieci mogą wyczarować z niego wiele zabawek - sama w dzieciństwie urządziłam w pudełeczku... domek dla lalek. Poza tym może stać się ono bazą dla lalkowego teatru, a także miękko pościelonym łóżeczkiem dla pluszaka.
  4. Jako organizer na biurko - na biurku leży masa drobiazgów - długopisy, notatki, karteczki, spinacze i inne niezbędne rzeczy. Jak je uporządkować? Wystarczy pudełko po butach i kilka rurek po papierze toaletowym, a do tego kolorowy papier, nożyczki i klej.
  5. Do uporządkowania drobiazgów - masz mnóstwo lakierów do paznokci? Zbierasz kolczyki? Lubisz trzymać w jednym miejscu paragony, aby potem mieć prawo do reklamacji? Z sentymentem wracasz do pocztówek z dawnych lat? Ozdobione pudełko po butach to idealna przechowalnia tego typu skarbów.

 

 

 

 

 Mi najbardziej podoba się ostatnia propozycja. Mam jeszcze dla Was propozycję projektora pudełkowego: LINK

A Wy, jakie macie pomysły na wykorzystanie pudełek? Podzielicie się swoimi pomysłami?

2 komentarze

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>