poniedziałek, 9 listopada 2015

Estetyka i tajemniczy klimat - sypialnia w japońskim stylu

Brak komentarzy
Cykl „wnętrza” jest odzwierciedleniem moich największych pasji – fotografii, mody, dobrego jedzenia, "stylowego" życia i pięknych wnętrz. W dzisiejszym wpisie zaglądamy do japońskiej sypialni.
Tradycyjna japońska sypialnia jest wyłożona matami tatami, które wykonane są najczęściej ze słomy ryżowej. A za samo łoże służy futon, czyli materac, który w ciągu dnia może być zwijany i chowany, co pozwala na wykorzystanie sypialni również jako pokoju dziennego. Sypialnia w japońskim stylu, która ma wielu zwolenników, nie jest może zbyt funkcjonalna, ale na pewno jednak charakteryzuje ją prostota i styl. Osobiście, bardzo polubiłam te japońskie wnętrza, dlatego przedstawiam kilka wybranych koncepcji na sypialnie w stylu japońskim.
Japoński styl w projektowaniu sypialni objawia się głównie minimalizmem i prostotą, dlatego każda część wnętrza powinna być dokładnie przemyślana. Japończycy projektują sypialnie z naciskiem na linie poziome a nie pionowe. Również ważnym aspektem jest swojego rodzaju symbioza z naturą, dlatego należy stosować wyłącznie naturalne materiały, takie jak drewno i kamień. Istotny jest dobry dostęp światła słonecznego, natomiast sztuczne światło powinno być zminimalizowane. Kolory jakie stosujemy powinny być stonowane, takie które mogą nas relaksować. Meble powinny być niskie, znajdujące się blisko ziemi, ale także powinny być proste, czyli pozbawione wszelkich ozdób, co również jest specyficzną cechą japońskiego stylu.
Myślę, że nie ma sensu, bym obszerniej się rozpisywała – zdjęcia mówią same za siebie. Ciekawa jestem Waszych opinii - podobają się Wam takie minimalistyczne sypialnie?

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>