środa, 4 listopada 2015

Moda uliczna prosto z Tokio

1 komentarz
Japo­nia jest kra­jem kon­tra­stów, miej­scem gdzie tra­dy­cja mie­sza się z nowo­cze­sno­ścią. Tokio to kosmo­po­li­tyczna metro­po­lia, pełna fantazji stolica mody, która osza­ła­mia­ swoją róż­no­rod­no­ścią, jest mia­stem peł­nym twór­czej ener­gii i kolebką naj­now­szych tren­dów. Japoń­czycy mają głę­boko zako­do­waną potrzebę odróż­nia­nia się od innych. Są przy tym nie­zwy­kle odważni w demon­stro­wa­niu swo­jego stylu, nie boją się eks­tra­wa­gan­cji, ani nie­ty­po­wego wyglądu. Pod­czas mojego pobytu w Japo­nii, mia­łam oka­zję poobserwować uliczne tren­dy i uni­kal­ny sty­l poszcze­gól­nych dziel­nic. Tam nikt nie patrzy na najważniejsze trendy, liczy się to - co chcesz sobą zaprezentować, kim chcesz być, dlatego znajdziemy tam stylizacje jakie nie śniły się projektantom. Dzisiaj wybrałam takie, które chętnie obejrzałabym na naszych ulicach.
W Tokio każda dzielnica ma swój indywidualny styl. Szalone i kolorowe dzielnice Shibua i Harajuku zbierają radosne stylizacje młodych Japończyków. Shinjuku lubi rockowe mieszanki słodkości i pikanterii. Ginza jest jak Broadway dla Nowego Yorku, tam moda i wiedza o niej jest na bardzo wysokim poziomie. 
Połączenie boho i rocka, jak widać prezentuje się genialnie. Długie spódnice z wyższym stanem optycznie wydłużają króciutkie nogi Japonek.
A poniżej nazywany przez stylistki "dramatyczny glamour" - panterkowe wzory nabrały koloru na przekór wszelkim zasadom.  Albo słodka stylizacja z koronki i kwiecistej sukienki, która została zdominowana różem oraz błękitem, zarówno w kolorze jak i w dodatkach. I jaki uroczy fartuszek i torebka:)
A dla fanek rocka (ale tych z nutką romantyzmu), ulica Tokio proponuj stylizację rockową, ale połączoną z zalotnością lolity. Natomiast dla tych, które nie chcą aż tak rzucać się w oczy, jest propozycja umiarkowana. Ale aby nie było nudno, stylizacje połączono z ciekawymi dodatkami. Są nimi nietypowe buty, biżuteria oplatająca ciało i mini kamizelka w wersji skórzanej.
A może coś tradycyjnego? Młode Japonki wiedzą, że piękne kimona można zmodernizować. Na poniższych przykładach widzimy jak pas wiązany w talii (tzw Obi) kontrastuje z wzorami. Również rękawy są krótkie (tradycyjne kimona mają rękawy do ziemi).
Albo współczesna i modna gothic lolita, która wie, że nie trzeba wyglądać jak upiorna laleczka by pokazać swoją unikatowość. Czerń jest tutaj motywem dominującym.
A jeżeli preferujesz kolory, to może spodoba Ci się słodkie boho i kolorowy orient. Oto przykłady jak można łączyć ze sobą intensywne kolory takie jak: fiolet, zieleń oraz żółć - na pewno jest radośnie i ciekawie.
I jak Wam się podoba? Widać, że moda dla kobiet kraju kwitnącej wiśni jest pasją. Japonki nie tylko doskonale przemyślały swoje stroje, ale także doskonale dobrały do nich makijaże i fryzury. Dodatki również są świetne, np rajstopy czy pomysłowe torebki.

1 komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>