środa, 11 listopada 2015

Szukasz nietypowego noclegu?
8 niezwykłych hoteli w Europie

2 komentarze
Niska cena, doskonała obsługa, dobre jedzenie - czasami to za mało, aby być zadowolonym z noclegu. Lubicie spać w niestandardowo urządzonych pokojach? Na przykład noc spędzona w sali tortur, albo w sali więziennej? Jeżeli jesteście głodni takich wrażeń, to świetnie, bo przygotowałam dla Was listę hoteli (w Europie), które zdecydowanie zwróciły moją uwagę - nie tylko wystrojem, ale również samą ideą lub lokalizacją. Każdy pokój to zupełnie inny świat.

Niemcy, Berlin: Propeller Islan. Tutaj każdy pokój to zupełnie inny świat. Sami zobaczcie, jakie tam znajdziecie pokoje:)
Niemcy, Stuttgart: 4* V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart (4,5/5 Tripadvisor). Pokoje w zostały urządzone w stylu bauhaus lub w oparciu o motywy ze świata motoryzacji. Tematyczny pokój Fahrkultur (kultura jazdy) - 792 zł.
Słowenia, Lublana: Hostel Celica Art (3,5/5 Tripadvisor). Hostel Celica znalazł się na liście najmodniejszych hosteli na świecie publikowanej w przewodniku Lonely Planet. Obiekt mieści się w starych koszarach i oferuje możliwość spędzenia nocy w jednej z 20 byłych cel więziennych z kratami w drzwiach i oknach - 176 zł.
Niemcy, Berlin Friedrichshain-Kreuzberg: Michelberger Hotel (4,5/5 Tripadvisor). Hotel charakteryzuje się artystycznym "książkowym" wystrojem. W kawiarni można zrelaksować się przy drinku i książce. Wieczorami często odbywają się tu koncerty - 398 zł.
Republika Czeska, Dětenice: 3* Medieval Hotel Dětenice (4,5/5 Tripadvisor). W skład obiektu wchodzą zamek, browar i karczma. Pokoje wyposażone są w meble wykonane z litego drewna w średniowiecznym stylu - 273 zł.
Monthey, Szwajcaria: Whitepod (4,5/5 Tripadvisor). Położone na wys. 1400 m n.p.m. kuliste ekologiczne "namioty" - 1057 zł ze śniadaniem.
Berlin, Niemcy: 4* nhow (4,5/5 Tripadvisor). Designerski hotel muzyczny położony jest nad brzegiem Sprewy, niedaleko od berlińskiej siedziby MTV i Universal Music. Na terenie hotelu mieszczą się 2 profesjonalne studia nagraniowe. Goście mogą bezpłatnie wypożyczyć gitary elektryczne - 459 zł.
Krausnick pod Berliniem, Niemcy: 5* Tropical Islands (4/5 Tripadvisor). Mieszczący się pod olbrzymią kopułą kompleks rozrywkowo-hotelowy z lasem deszczowym, spa i basenem lagunowym oraz sztuczną plażą i najwyższą w Niemczech zjeżdżalnią wodną. Pokoje zainspirowane stylami charakterystycznymi dla Ameryki Łacińskiej, Afryki czy Azji i Pacyfiku - 972 zł ze śniadaniem i wstępem do Tropical World, strefy saun i spa, klubu fitness.
* każda cena podana jest za osobę za 1 nocleg w pokoju 2-osobowym. ** post zainspirowany: wakacyjni piraci.
W komentarzach możecie dodawać swoje sugestie innych niezwykłych hoteli i miejsc noclegowych - ciekawa jestem Waszych opinii!

2 komentarze

  1. wow! jakie hotele :) chciałabym spędzić chociaż by jedną noc w tym V8 Hotel Motorworld w Niemczech i w tym szwajcarskim. szkoda, że aż tyle to kosztuje :(

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. ja też chętnie bym je odwiedziła - nie wykluczam, że kiedyś to zrobię :)

      Usuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>