poniedziałek, 16 listopada 2015

Kolor, który przyciąga seks, sławę
i pieniądze

4 komentarze
Co zrobić, żeby zostać zauważoną i wybić się z tłumu? Można oczywiście stanąć na głowie, pokazać majtki albo zrobić coś głupiego. Ale n ie oszukujmy się, są to metody ocierające się o pewien stopień desperacji. A naukowcy(jak zwykle wszystko wiedzą) radzą wszystkim kobietom, które chcą zostać zauważone: "Ubierz się na czerwono".
Czasami właśnie tego potrzebujemy - aby wszystkich, albo przynajmniej tego wybranego, dosłownie ścięło z nóg na nasz widok:). Dlatego w takich sytuacjach dobrze jest mieć asa w rękawie, coś co na pewno zadziała i pomoże nam wyjść przed szereg.
Jak zwykle, nieocenieni amerykańscy badacze znaleźli przydatną w takich sytuacjach dla wszystkich kobiet i także mężczyzn podpowiedź. Otóż czerwień rządzi. Chcesz zostać lepiej zapamięta i wyżej ceniona – ubierz się na czerwono. Jak na to wpadli? 
W trakcie badań pokazali panom zdjęcia pań. Kobiety, których zdjęcia były umieszczone w czerwonych ramkach były oceniane przez uczestników badania jako ładniejsze. Kobiety oceniały, że mężczyźni ubrani w czerwone koszule w porównaniu do tych w niebieskich koszulach sprawiają wrażenie osób odnoszących większe sukcesy.
Kolejne badanie na temat wpływu czerwonego koloru na mężczyzn przeprowadzono w restauracji. 
Panowie dawali większe napiwki kelnerkom ubranym na czerwono. W badaniu uczestniczyły 272 osoby. Okazało się, że mężczyźni dawali większe napiwki niż kobiety. Badanie trwało sześć tygodni. Mężczyźni zostawiali kelnerkom ubranym w czerwone koszule o 14,6 % – 26,1 % większe napiwki niż kobietom ubranym w koszule w innych kolorach.
Czy ten związek między czerwienią i reakcją mężczyzn na kobiety nie jest fascynujący? Może warto wypróbować go na najbliższej randce? Możliwości jest wiele. A chętnym przetestowania mocy tego koloru nic nie pozostaje w tej sytuacji, jak tylko ubrać się na czerwono i wyjść z domu, by zdobywać świat. Powodzenia!
Wszystkie przedstawione ubrania znajdziecie TUTAJ.

4 komentarze

 1. ja czytałam, że w biegach częściej zwyciężają zawodnicy ubrani w czerwone koszulki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no proszę, nie wiedziałam o tym :) to chyba przy kolejnym treningu założę czerwoną :)

   Usuń
 2. Uwielbiam czerwony, kiedyś się go bałam i założenie czerwonych dżinsów było szczytem ekstrawagancji. Czerwony dodaje mi energii i jak mam coś trudnego do zrobienia zakłądam coś czerwonego - barwy wojenne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też unikałam czerwonego koloru, ale zauważyłam, że powoli zaczynam się do niego przekonywać :) I to prawda, że ma "magiczne" działanie. Bardzo dziękuję za komentarz i pozdrawiam! Zapraszam ponownie

   Usuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>