środa, 25 marca 2015

10 rzeczy, za które możesz być wdzięczna starszej siostrze

1 komentarz
Posiadanie rodzeństwa to bardzo ważne doświadczenie. To możliwość wspólnej zabawy, dzielenia tajemnic i radości, wsparcia i uczenia się od siebie nawzajem. Jednak to również doświadczenie zazdrości, rywalizacji, kłótni i walki o swoje. Bo mimo, że jesteśmy rodzeństwem, mamy zupełnie inne osobowości. Ja mam starszego brata i młodszą siostrę. Ale dzisiaj napiszę o tym, czego uczy siostra, a konkretnie starsza siostra - czyli też ja. 
Na siostrę zawsze możesz liczyć, kocha Cię bezinteresownie i bezwarunkowo. To jej zwierzałaś się z pierwszych zawodów miłosnych, mówisz o swoich sukcesach i tajemnicach. To właśnie Twoja siostra była, jest i będzie zawsze przy Twoim boku, dlatego pamiętaj, że wiele jej zawdzięczasz.
 1. Nauczyłaś się zdrowej rywalizacji - Kłóciłyśmy się o zabawki, o wchodzenie do pokoju, o noszenie ubrań, niszczenie książek i podkradanie koleżanek. Lubiłyśmy inne filmy, książki, w inny sposób chciałyśmy spędzać czas. I na tym tle najczęściej dochodziło do konfliktów. Te konflikty są nieuniknione i stanowią cenne źródło nauki dla przyszłych dorosłych. Dzięki starszej siostrze, nauczysz się, w jaki sposób bronić własnych interesów, jak walczyć o swoje, kiedy iść na kompromis, jak negocjować, jak rozwiązywać trudne sytuacje.
 2. A pamiętasz żarty, które rozumiecie tylko Wy? Zdecydowanie najlepsze. A pamiętasz, jak irytowały rodziców?:)
 3. Przechodziła przez to samo co Ty, więc zawsze służy Ci dobrą radą i doskonale wie o czym mówi. A dzięki temu, że jako pierwsza robiła różne rzeczy (np. pierwsza wyszła na dyskotekę, pierwsza poszła na randkę, pierwsza nocowała u koleżanki), rodzice nie bali się już tak bardzo o Ciebie, pozwalali Ci na więcej i wcześniej, szczególnie gdy byłaś pod opieką starszej siostry;).
 4. Zadbała o dobre imię Waszej rodziny w szkole. Wszyscy nauczyciele wiedzieli, że jesteś jej młodszą siostrą. A że starsza siostra była wzorową uczennicą, to dobra opinia przeszła też na Ciebie:)
 5. Dzięki niej miałaś też starszych znajomych. A najfajniej było, kiedy byli to bardziej Twoi znajomi, niż siostry. A jeszcze lepiej, jak byli to chłopcy:)
 6. Możesz się na nią złościć i wyżywać, a ona i tak będzie Cię kochać.
 7. Macie mnóstwo niesamowitych wspólnych wspomnień z dzieciństwa.
 8. Mogłaś podkradać jej ubrania. A w dorosłym życiu, zawsze możesz liczyć, że będzie Ci je pożyczać. Szafa starszej siostry, to coś co młodsze siostry uwielbiają. W końcu siostra jest też Twoją ikoną stylu!
 9. Twoja starsza siostra jest jedyną osobą, z którą możesz być kompletnie szczera.
 10. Nikt nigdy nie będzie Cię znał tak dobrze jak ona i kochał tak mocno jak ona.
Wielki buziak dla wszystkich starszych sióstr:) I dla młodszych też;)

1 komentarz

 1. ja jestem tą starszą siostrą i jeszcze dodałabym ochorę przed wpadkami i karami - ja tak robiłam czasem brałam winę na siebie ....albo zmieniałam bieg wydarzeń ale najlepiej wspominam wspólne zabawy ...

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>