środa, 18 marca 2015

Cycki są fajne!

1 komentarz
Do tego, że piersi są jednym z największych atutów kobiecości nie muszę chyba Was przekonywać. Warto o nie dbać, i nie tylko w celu zadowolenia męskiego oka czy zazdrości koleżanek. Warto zrobić to dla siebie, dla swojego zdrowia. Twój biust potrzebuje Twojej uwagi i opieki. Poświęcaj mu czas, rozpieszczaj go, a zobaczysz, że to przyniesie rezultaty. Nie mówię tu o magicznym sposobie na zwiększenie piersi o trzy rozmiary, ale dzięki właściwej opiece możesz z pewnością poprawić ich jędrność, a biust będzie świetnie wyglądał nawet bez stanika.
4 KROKI DO JĘDRNOŚCI

  1. Rób piersiom masaż. Na zakończenie każdej kąpieli polewaj je naprzemiennie ciepłą i zimną wodą. Raz w tygodniu możesz je także masować kostkami lodu, zawiniętymi w cienki miękki materiał. Możesz też wykonać masażu dłońmi - użyj do tego celu balsamu ujędrniającego, zataczaj wokół piersi koła, zacznij pod pachą - powinno to trwać około minuty.
  2. Tonik do twarzy przyda się także w pielęgnacji piersi. Przecieraj nim biust po każdej kąpieli. Potem wcieraj w niego krem lub żel do biustu (pamiętaj, że należy omijać brodawki).
  3. Możesz nakładać na piersi specjalną maseczkę odżywczą (zmieszaj rozgotowane siemię lniane z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego). Maseczka powinna być wchłaniana przez biust i dekolt przez około 10 minut, następnie należy ją zmyć chłodną wodą.
  4. Możesz również zadbać o swoje piersi w gabinecie kosmetycznym. Zabiegi tam dostępne to masaż dekoltu, ujędrniająca maska czy specjalna ampułka na biust. Kosmetyczka wykonuje także peeling piersi i wklepuje w nie kremy i żele odżywcze. 
Ale nie zapominajcie też o czymś bardzo ważnym. Zadbajcie nie tylko o ich wygląd, ale też o swoje zdrowie. Sama się na tym łapię, że wiele uwagi poświęcam rodzinie, samorozwojowi, pasji, ale zapominam o profilaktyce. I pewnie nie tylko ja... Musimy być świadome i odpowiedzialne za swoje życie. Dlatego już dzisiaj zapiszcie sobie w swoich kalendarzach - "ZBADAM CYCKI, ZADBAM O SWOJĄ KOBIECOŚĆ"!
Piersi powinno badać się przynajmniej raz w miesiącu. Rób to regularnie, a unikniesz stresu przed badaniem mammografem. Jeśli miesiączkujesz, najlepszym terminem badania będzie 7 dzień cyklu. Kobiety po menstruacji niech wyznaczą sobie stały dzień w miesiącu i przeznaczą go na wnikliwe diagnozowanie stanu swojego biustu. 
JAK BADAĆ PIERSI?

  1. Stań przed lustrem. Dokładnie przyjrzyj się budowie piersi, sprawdź ich kolor. Zwróć uwagę na brodawki, zmarszczenia. Ściśnij lekko każdy z sutków i sprawdź czy nie pojawiła się wydzielina. Z podejrzanymi wyciekami zgłoś się do ginekologa. Obejrzyj raz jeszcze ich kształt unosząc ręce do góry i opuszczając je wzdłuż tułowia.
  2. Badanie w pozycji stojącej. Zasada jest taka, lewą pierś badamy prawą dłonią, a prawą - dłonią lewą. Zacznij badanie lewej piersi od uniesienia lewej reki ku górze. Następnie prawą dłonią wykonuj koliste ruchy lekko uciskające pierś. Nieduże kółka zataczaj od górnej partii piersi do dolnej i z powrotem. Analogicznie postępuj z prawą piersią.
  3. Badanie w pozycji leżącej. Połóż się wygodnie i wsuń lewą rękę pod głowę. Prawą dłonią skontroluj lewą pierś w taki sam sposób jak robiłaś to stojąc. Następnie zmień dłonie i zbadaj prawą pierś.
  4. Zbadaj pachy. Unieś rękę nad głowę i dotknij węzłów chłonnych. Sprawdź, czy nie są powiększone.
Jeśli wystąpiła choć jedna z wymienionych zmianwielkość piersi zmieniła się znacząco, piersi zmieniają niesymetrycznie swoją pozycję podczas ruszania ramionami, wyczuwasz na nich zgrubienia lub pojedyncze guzki, z brodawek wycieka płyn, zaobserwowałaś przebarwienia na brodawce lub skórze, brodawka "wciągnęła się" - niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.


1 komentarz

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>