wtorek, 31 marca 2015

7 pomysłów na ścianę - domowa galeria

2 komentarze
Galerie ścienne w ostatnim czasie zrobiły się bardzo popularne i coraz częściej też można zobaczyć je w aranżacjach wnętrz. Zdjęcia i obrazki w ramkach od zawsze były sposobem dekorowania wnętrz. A jeśli na ścianie powiesimy nie jedną, a kilka ramek, aranżując je w ciekawą kompozycję, z pustej ściany możemy stworzyć coś na kształt dzieła sztuki. Ramki możemy powiesić na ścianie symetrycznie lub możemy stworzyć całkowicie luźną kompozycją. Jeśli nie chcemy dziurawić ścian, możemy poukładać ramki na półce albo położyć je na podłodze. 
O ramach pisałam już w poście "WSPOMNIEŃ CZAR W DOMOWEJ GALERII", ale tam skupiłam się głównie na propozycji ramek. Dzisiaj będzie o tym, co w tych ramkach można umieścić. Jeśli zdecydowani jesteście na przygotowanie własnej ściennej galerii, ale wciąż nie do końca wiecie co w tych wszystkich ramkach umieścić, by całość atrakcyjnie się prezentowała, to ten post będzie dla Was idealną pomocą.
 • ZDJĘCIA - ja najbardziej lubię czarno białe, takie zatrzymujące ulotne chwile, kwadraty lub prostokąty. Obok zdjęć rodzinnych i portretowych, równie dobrze wyglądają fotografie przedstawiające elementy natury lub zupełną abstrakcję (u mnie jest to np. faktura dżinsu, szalika z owczej wełny, przydrożna kapliczka, samotnie rosnące drzewo). Zdjęcia nie powinny zajmować całej przestrzeni ramki, dobrze jak otacza je szeroki biały pasek tła. Mogą to być też Wasze pamiątkowe zdjęcia z wakacji.

 • 3 w 1, czyli jedno zdjęcie podzielone na 3 części - jeden kadr wypełniający 3 sąsiadujące ramki, wygląda bardzo oryginalnie. Ramki najlepiej powiesić równo obok siebie, ale można też poeksperymentować i rozmieścić je nieregularnie.
 • GRAFICZNE WZORY, PLAKATY - o plakatach pisałam już w poście "ŁAMANIE CISZY WYBORCZEJ W TWOIM DOMU". Osobiście uważam, że plakat ulubionego artysty lub retro grafika to bardzo dobry pomysł. W sklepach internetowych z plakatami można znaleźć prawdziwe cuda… 
 • MOTYWUJĄCY CYTAT - plakaty z cytatami są ostatnio bardzo popularne, pojawiają się we wnętrzach tak samo często, jak zdjęcia.
 • DZIECIĘCE RYSUNKI - ścienna galeria może być ciekawą propozycją prezentacji dzieł sztuki Waszych dzieci. Dziecięce rysunki mogą naprawdę ciekawie kontrastować z eleganckimi ramkami i z pewnością będą cieszyć Wasze oczy. A jak ucieszą Wasze dzieci!
 • PAPIER DO PAKOWANIA, SCRAPBOOKING, MATERIAŁ, WYCINKI Z GAZET - ciekawe wzory aż proszą się o oprawienie ich w ramkę. Połączenie ze sobą oprawionych tego typu materiałów w różne wzory może przynieść ciekawe rezultaty. Albo przypadkowa strona gazety czy zeszytu z nutami? Taka kompozycja też może wyglądać bardzo ciekawie. Możemy też przygotować wycinki wybranych wyrazów.
 • BIŻUTERIA - na to rozwiązanie natknęłam się w sklepie. Okulary, kolczyki lub naszyjniki wiszące na linkach lub haczykach przyczepionych do ramek wyglądają bardzo ładnie.
Zdjęcia: www.pinger.pl

Zainspirowałam Was do zmiany? Dorzucilibyście coś jeszcze do mojej listy?

2 komentarze

 1. Podoba mi się pomysł 3w1...jest mega!! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. "trzymajmy się ramy to się nie...." - jak mawiał klasyk :) najważniejszym przy projektowaniu jest odpowiedni dobór ramy do zdjęcia / obrazu. dobrze, aby rama (aluminiowa czy drewniana) współgrała z resztą wnętrza, nie powinniśmy także przesadzać z ich ilością, bo to zachwieje nam porządek na ścianie. Mówię to, bo sam ostatnio projektowałem rozłożenie swoich fotoobrazów z wakacyjnych podróży i wcale nie jest to proste zadanie :)

  OdpowiedzUsuń

ARCHIWUM BLOGA

.
=async defer src="//assets.pinterest.com/js/pinit.js"/script>